Problemet s’kanë fund, shtyhet për të dytën herë orari i finales

Takimi i dytë i finales së Kupës Libertadores midis River Plejt dhe Boka Xhuniors pritej të ishte një reklamë për futbollin në vendin amerikano-jugor, por ka rezultuar krejt e kundërta. Tifozët e River Plejt kanë sulmuar autobusin e Boka Xhuniors, duke dëmtuar disa prej lojtarëve.

Videot e lojtarëve të Bokës duke qarë në dhomat e zhveshjes kanë bërë xhiron e botës. Të gjendur para kësaj situata ekstreme, institucioni më i lartë i futbollit në Amerikën e Jugut, “CONMEBOL”, vendosi që ta shtyjë takimin për një orë. (ora 18:00 lokale, ora 22:00 shqiptare ).

Por në një njoftim të dytë është bërë e ditur se ndeshja do të shtyhet për në orën lokale 19:15 (23:15 me orën shqiptare).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online