Browsing Tag

Chievo

VIDEO: Tre pikë të lehta, Interi kthehet i treti

Interi ka bërë detyrën në San Siro kundër Kievos së dobët, duke fituar 2-0, në një ndeshje që realisht mund ta fitonte shumë më thellë. Përballë një rivali të rënë nga kategoria dhe me shumë të rinj në ekip, Interi nuk u sforcua shumë…

VIDEO | Ndeshje “horror” në Verona, Kieza fundos Kievon

Tre pikë të arta për Fiorentinën që triumfoi përballë Kievos në transfertë me rezultatin 2-3. Ekipi viola ngjitet përkohësisht në vendin e nëntë me 30 pikë dhe Milani i vendit të katërt është vetëm pesë pikë larg. Kievo nuk shfrytëzoi…

Dështoi te Italia, dorëhiqet edhe nga klubi i Serisë A

Rikthimi në aktivitet, pas dështimit në krye të Italisë, duke mos u kualifikuar në Botërorin 2018, zgjati fare pak. Xhanpiero Ventura u largua nga posti i trajnerit të Kievos. Njoftimi u dha nga klubi veronez, menjëherë pas barazimit…

De Biazi refuzon milionat, tani i del emri te Kievo

Xhani De Biazi mbetet i papunë. Së fundmi ai mori një ofertë nga Armenia, madje mediat vendase raportuan se italiani kishte qenë atje dhe kishte biseduar me presidentin e federatës. Në fund nuk ka pasur marrëveshje. Sipas asaj që…

VIDEO | Rrëshqet Roma, Kievo e befason në shtëpi

Roma, edhe pse e pa veten në avantazh të dyfishtë për 30 minuta, nuk ia ka dalë të marë pikët e plota kundër Kievos në “Olimpico”. Një ndeshje e mbyllur me rezultatin e barabartë 2-2, çka i detyron skuadrat të ndajnë nga një pikë.…

Ronaldo e “sakatoi”, Sorrentino e merr me humor

Stefano Sorrentino kreu një ndër ndeshjet më të mira të karrierës së tij. Portieri 39-vjeçari u bë “ferr” për sulmuesit e Juventusit me pritjet e tij. Por, nuk ishte e thënë që Sorrentino t’i gëzohej qoftë edhe një pikë. Një përplasje me…

Debutimi i Ronaldos në Serinë A, çmenduri me biletat

Serie A nis të shtunën dhe Juventusi përballjen e parë e zhvillon kundër Kievos në transferta. takimi që luhet prej orës 18:00 në stadiumin "Bentegodi" ka ngjallur interesim të lartë te tifozët, që kanë vërshuar për të blerë biletat e këtij…

Kievo fabrikë talentesh, merr edhe talentin e Shqipërisë U-17

Merkatoja nuk bëhet vetëm për emrat e mëdhenj dhe për miliona euro që qarkullojnë nga një klub te tjetri, por edhe për të afruar lojtarë që në një të ardhme mund të rezultojnë një investim shumë fitimprurës. Klubet e vegjël, që nuk kanë…