Browsing Tag

Cavani

“Trinom uruguaian”, Konte përgatit planin B

Antonio Konte pret sulmues dhe drejtuesit e Interit duhet të sakrifikojnë pak më shumë. Romelu Lukaku është drejt transferimit në Torinon bardhezi, kështu që zikaltrit po shohin opsione të tjera. Ante Rebiç është ndër të preferuarit, por…

Ngec rinovimi i Bufonit, PSG ndryshon strategji

U përfol shumë për një rinovim edhe për dy vite të tjera të Xhixhi Bufon me PSG, por një gjë e tillë është komplikuar. Sipas raportimeve që vijnë nga Franca, drejtuesit e klubit kanë vendosur të ndryshojnë strategji për sezonin e ardhshëm.…

VIDEO | Mbape sërish protagonist, i “lë targën” Kavanit

PSG ka arritur të marrë tri pikët në transfertë kundër Sent-Etien. Golin e vetë të takimit e shënoi Kilian Mbape në minutën e 72-të, që kampionët e Francës të thyejnë vendasit që pavarësisht buxhetit shumë herë më të vogël, në fushën e…

Zemra te Napoli, por milionat kineze e tundojnë Kavanin

Edinson Kavani mund të largohet këtë verë nga PSG dhe shanset janë të mëdha që të ndodhë diccka e tillë. Kontrata i përfundon më 30 qershor të vitit 2020 dhe francezët mund ta shesin duke parë faktin që uruguaiani nuk do të nënshkruajë një…

“Çështja Kavani”, Ançeloti sqaron situatën

Edinson Kavani ka qenë një ndër emrat më të përfolur të merkatos së skuadrës napolitane, por rikthimi i uruguainit duket se nuk do bëhet realitet, të paktën për këtë sezon. Ka qenë vetë trajneri i Napolit, Karlo Ançeloti, i cili ka…

Pas rrëmujës me Kavanin, Nejmar i kërkon falje skuadrës

Situatë kaotike te PSG, sipas medieve franceze, sepse L'Equipe raporton se pas ndeshjes së fundit, kundër Lionit, sherri i nisur në fushë mes Nejmarit dhe Edinson Kavanit vazhdoi edhe në dhomat e zhveshjes. Gjithçka nisi për një penallti e…

Dy gjela në një kotec, sherr Nejmar-Kavani

Të kesh yje në skuadër vlen lojë të bukur, gola e ndoshta shumë trofe, por ka edhe telashet e veta, pasi duhet një menaxhim i mirë nga ana e klubit dhe trajnerit. Te PSG duket se ka lindur një problem, pasi Nejmari është superstari i…

Pa “gjysmë skuadre”, PSG nis mbarë kampionatin

Nejmar e ka nisur sezonin e ri në tribunë. Lojtari më i shtrenjtë në botë nuk lejohej të luante sot, në startin e kampionatit, pasi dokumentacioni i transferimit nga Barcelona nuk u kompletua në kohë. Megjithatë, ndeshja kundër…