Browsing Tag

Carlo Ancelotti

De Laurentis: Ançeloti meriton Oskar, ja përse

Presidenti i Napolit Aurelio De Laurentis është një nga ata njerëz që e ndaj jetën midis kinemasë dhe futbollit. I pyetur për ceremoninë  e çmimeve Oskar që do të zhvillohet ditën e dielë, numri një i Napolit dhe njëkohësisht producenti i…

“Made in Ançeloti”, De Laurentis me një ide të çmendur!

Karlo Ançeloti i ka bërë të gjithë për vete te Napoli. Trajneri i famshëm u rikthye në Itali pas nëntë vitesh dhe firmosi deri në vitin 2021 me Napolin. Rezultate pozitive, lojë e bukur dhe menaxhim i mirë i grupit të lojtarëve. Aurelio De…

Ançeloti buzëqesh: Eliminim i pranueshëm, tani dua finalen!

Te Napoli e kanë harruar eliminim e dhimbshëm nga Champions League. Më daljen për shtyp para transfertës ndaj Kaljarit, trajneri Karlo Ançeloti vlerësoi skuadrën për karakterin e treguar pas humbjes ndaj Liverpulit. Tekniku italian e bëri…

Tuhel sfidon idhullin e tij: Frymëzohem nga Ançeloti!

Mbrëmjen e nesërme do të luhet një tjetër supersfidë në një nga grupet më të forta të këtij viti në Champions. Bëhet fjalë pikërisht për grupin C, ku PSG dhe Napoli do të përplasin "brirët" mes tyre në "Parc des Princes". Në kuadër të…

Ançeloti i habitur: Më çuditi përcaktimi i arbitrit kryesor

Mbrëmjen e nesërme, “UEFA Champions League”, do të na dhurojë duelin midis Napolit dhe Liverpul. Supersfida e grupit C do të zhvillohet në “San Paolo” në orën 21:00. Një duel mjaft delikat për skuadrën e Ançelotit, të cilët barazuan 0-0 në…

Interi ngulmon, Ançeloti shpejton dhe e telefonon

Karlo Ançeloti e njeh mirë dhe do e donte në ekipin e tij. Për ta bërë realitet një lëvizje të tillë duhet dituar edhe dëshira e lojtarit. Objektivi është Angel Di Maria, anësori argjentinas që momentalisht është pjesë francezëve të PSG.…