Zyrtare | Sulmuesi i Gladbah largohet, zbarkon në Premier League

0

Josip Dërmiç nuk do të vazhdojë të jetë pjesë e Borusia Monçengladbah. Zvicerani ka mbyllur kështu pas tre vitesh bashkëpunimin me klubin gjerman. Ai do e vazhdojë karrierën e tij në Premier Ligë me të sapongjiturit në elitën e futbollit ishullor, Noruiç.

Ekperienca e tij me Borusian ka qenë tepër e vështirë për shkak të dëmtimeve. Në tre vite ai numëron vetëm 54 paraqitje dhe shtatë gola. Në deklaratën e lamtumirës 26-vjeçari shprehet: ”Edhe pse nuk kam luajtur shumë këtu, kam ndjerë një ambjent të ngrohtë. Largohem me shumë kujtime të mira. Një sfidë e re më pret në Premier Ligë”.

 

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.