Skënderbeu heq dorë nga Bregu, Luftëtari humbet miliona

1

Dejvi Bregu përfundimisht do të qëndrojë te Luftëtari, edhe pse vetëm për pak kohë.

Talenti vlonjat, një ndër yjet e Superiores sezonin e shkuar, ka pritur qetësisht vendimin e klubit për të ardhmen e tij. Ka kontratë edhe një sezon dhe në janar do të jetë i lirë të zgjedhë skuadrën e re, pa pasur detyrime kontrate me Luftëtarin.

Kjo ka bërë që edhe Skënderbeu të tërhiqet, sepse çmimi i vendosur nga Luftëtari, rreth 200.000 euro, duket i ekzagjeruar.

Korçarët kanë lojtarë me shumicë në sulm dhe mesfushë, ndërsa Bregu ishte pasuesi ideal i Latifit, por jo me çmime jashtë buxhetit të klubeve shqiptare, ndaj  është preferuar Suad Sahiti.

Në këtë pikë, i humburi i madh është Luftëtari, sepse do ta humbasë falas Bregun, që nuk ka ndërmend të rinovojë.

You might also like
1 Comment
  1. gjirokastriti says

    O shefi po nga e nxore ti që ka kontratë deri në dhjetor dhe në janar është i lirë.Bregu e ka thënë vet që ka kontratë deri në qershor të 2018.Më duket se po ja fut pak kot ose të themi më saktë ja fut si kau pelës që i themi ne nga Gjirokastra.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online