Browsing Tag

Borusia Dortmund

Perez me plan të qartë, synon një djalosh “të artë”

Reali ka nisur të rinovojë ekipin me lojtarë të rinj dhe me shumë perspektivë. Të parët telente janë Vinisius Zhunior, Rodrigo apo Takefusa Kubo. Perez dëshiron të pasojë me një blerje akoma më të madhe. Xhejdon Sanço është ylli i radhës,…

40 milionë euro nga Rusia, Dortmundi shet dy sulmuesit

Borusia Dortmund po finalizon shitjet e Andre Shyrrle dhe Maksimilian Filip. Dy futbollistët gjermanë kërkohen nga Dinamo e Moskës. Klubi rus ka pësuar një ringjallje misterioze dhe po inteston shuma të mëdha për t’u rikthyer në elitën e…

Skuadër e mbipopulluar, Dortmundi largon sulmuesin

Borusia Dortmund është një skuadër e mbipopulluar. Gjermanët kanë afruar disa lojtarë, por akoma nuk kanë nisur me largimet nga “Signal Iduna Park”. I pari që nis “maratonën” e daljeve është Andre Shyrle. Sulmuesi nuk është bashkuar me…

Blerja e bujshme e Dortmundit: Do e shikoni sa të fortë jemi!

Borusia Dortmundi deri tani është kampione Gjermanie në merkato, por do duhet ta bëjë këtë edhe në fushën e blertë. Kundërshtari kryesor quhet Bajern Mynih dhe vështirësitë kuptohen që kur lexon këtë emër. Borusia e ka nisur shumë mirë me…

Zi te Dortmundi, shuhet legjenda e klubit gjerman

Borusia Dortmund është në zi. Klubi gjerman ka njoftuar ndarjen nga jeta të një prej njerëzve më të rëndësishëm. Dr. Verner Myler ka gjetur vdekjen gjatë ditës së sotme në vendlindjen e tij në moshën 73-vjeçare. Aktualisht punonte si…

Dortmundi për titull? Një “ish” duket i bindur!

Dortumd dhe Bajern pritet të kenë një konkurencë të ashpër sezonin e ardhshëm. Dortmundi ka bërë blerje mjaft cilësore, me bavarezët që janë përforcuar vetëm në mbrojtje dhe i është dashur të përballen me largime të dhimbshme. Neven…

Borusia e largon, gjermani përfundon në Serie A

Borusia Dormtund është skuadra më aktive në Bundesligë gjatë kësaj. Biznesmenë të zotë drejtuesit drejtusit verdhezinj, që kanë bërë disa blerje shumë cilësore me shuma mjaft modeste, duke parë tregun e sotëm. Megjithatë, afrimet e bëra…

Jo vetëm afrime te Dortmundi, vjen largimi i parë

Pas një ofensive shumë të fuqishme në blerje, Borusia e Dortmundit ka nisur largimet e para për të ulur harxhimet dhe mbipopullimin e reparteve. Maksimilian Filip është i pari që nis këtë aksion. Sulmuesi i krahut, falë formës së tij të…

I duhet eksperiencë, Dortmundi tenton mbrojtësin francez

Skuadra e Borusia Dortmund këtë merkato kërkon një mbrojtës qendre me eksperiencë. Dialo, Akanzhi apo Zagadu kanë një moshë shumë të re. Qendra e repartit difensiv është një repart delikat, ku duhet me patjetër një lojtar i pjekur dhe i…

Ky gol tregon pse Çelsi pagoi 60 milionë euro për Pulisiç!

Borusia e Dortmundit dështoi javën e kaluar në derbin shtëpiak përballë Shalke 04. Verdhezinjtë humbën 2-4, por një derbi tjetër dhuroi një rezultat surprizë. Nurembergu frenoi Bajernin dhe diferenca mes dy ekipeve kryesuese është vetëm dy…

Mbape nuk vjen, Zidan gati t’i besojë talentit anglez

Kilian Mbape është ëndrra e madhe e Realit të Madridit, por një transferim i tillë është pothuajse i pamundur. Paratë nuk janë problem për klubin spanjoll, madje u fol për një ofertë prej 300 milionë eurosh, por lojtari i premtoi besnikëri…

Dortmundi si tenxhere me presion, Rojs del kundër trajnerit

Një humbje kaq e rëndë nuk pritej, edhe pse Bajerni është i frikshëm dhe luante në shtëpi. Disfata 5-0 në Mynih do të mbahet mend gjatë te Dortmundi, që përveç ndeshjes, sot ka humbur edhe titullin. Situata në kampin e verdhë është shumë…

Pasuesi i Pulisiç është piketuar, shifër rekord nga Dormundi

Borusia e Dortmundit kërkon të përforcohet dhe sytë i ka hedhur në Premier Ligë. Verdhezinjtë kanë piketuar Uilfrid Zaha është dëshira e merkatos për klubin gjerman, që synon të zëvendësojë Kristian Pulisiç. Sulmuesi nga Bregu i Fildishtë…

Dortmundi merr masa ekstreme, s’ka më biznes me Bajernin

Borusia Dortmund dhe Bajerni i Mynihut rivalizojnë prej vitesh për titullin e Bundesligës. Në vitet e fundit, bavarezët kanë shtypur konkurrencën, por gjatë këtij sezoni situata ka ndryshuar me verdhezinjtë që janë në krye të renditjes së…

Formacioni i Dortmundit pa largime, 11-shja duket e frikshme

Borusia e Dortmundit njihet si një ndër klubet që ka rritur lojtarë të shumtë, të cilët sot luajnë për klubet më të mëdhenj të Europës. Verdhezinjtë vijojnë të jenë një “fabrikë” talentesh, duke i dhënë mundësi shumë të rinjve, shembull…

I pakënaqur te Juve, derbi gjerman për mbojtësin bardhezi

Juventusi është një ndër ekipet me alternativa të shumta thuajse për çdo pozicion. Ky fakt, ka bërë që disa prej lojtarëve t’i shtohen pakënaqësitë, si pasojë e hapësirave të pakëta, për sa i përket  minutave të aktivizimit . Një nga këta…

VIDEO | Shahin kthehet në Dortmund, pritja është drithëruese

Dortmundi nuk pati probleme për të siguruar trepikëshin e radhës dhe fitoi të shtunën me Verder Bremen në shtëpi. Ndeshja u mbyll 2-1 për verdhezinjtë, të cilët vazhdojnë të kryesojnë kampionatin gjerman me nëntë pikë më shumë se vendi i…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online