Browsing Tag

Borusia Dortmund

Dortmundi “ngre duart”, Çelsi ka një plan për Pulisiç

Borusia e Dortmundit nuk dëshiron të rrezikojë me Kristian Pulisiç. Anësori amerikan është nën kontratë deri në verën e vitit 2020 dhe gjermanët nuk kanë ndërmend ta humbin me parametra zero. Çmimi për të është 70 milionë sterlina dhe është…

Guardiola i mbyll dyert Sanços: Sa të jem unë, nuk ka shanse!

Xheidon Sanço nuk pranoi të rinovonte kontratën me Mançester Sitin dhe gjatë verës së kaluar u transferua te Dortmundi në Bundesligë. 18-vjeçari ofensiv po shkëlqen këtë sezon me verdhezinjtë, ndërkohë që debutoi me kombëtaren e Anglisë në…

Talenti i Romës oferta nga Gjermania, Bajerni e ka seriozisht

Xhengiz Yndër është një nga lojtarët më të talentuar të Romës dhe klubi po punon për t’i rinovuar kontratën 21-vjeçarit. Lojtari ofensiv ka si menaxher shqiptarin Fadi Ramadani, i cili vazhdon negociatat me klubin kryeqytetas për rinovimin…

Nuri Shahin lë Dortmundin, por qëndron në Bundesligë

Merkato në dalje për Borusian e Dortmundit që ka humbur shërbimet e Nuri Shahin. 29-vjeçari është larguar nga verdhezinjtë dhe ka arritur akordin me klubin e Verder Bremenit, që ka paguar 1 milionë euro për huazimin e lojtarit turk.…

Alkaser drejt Dortmundit, zbulohen shifrat e marrëveshjes

Pako Alkaser është pranë kalimit te Borusia e Dortmundit. Gjithçka do të zyrtarizohet ditën e hënë dhe gjermanët kanë arritur akordin me Barcelonën për huazimit me të drejtë blerje të sulmuesit. Siç citon “Bild”, Dortmund do të paguajë…

Alkaser kalon në Bundeligë, ja sa do shpenzojnë gjermanët

Pako Alkaser nuk do të jetë më një lojtar i Barcelonës. Të paktën deri në sezonin tjetër. Sulmuesi spanjoll do të huazohet në Gjermani për një vit te skuadra e Borusias së Dortmudit.  Alkaser do të jetë titullar i padiskutueshëm në klubin e…

Sirena gjermane për Alkaser, ja situata…

Aventura e Pako Alkaser te Valencia nuk ka shkuar siç pritej. Në dy vite te katalanasit, minutat kanë qenë të pakta dhe 30 milionë eurot e shpenzuara për të po duken të çuara dëm. Por,  spanjolli është ende i ri, vetëm 24-vjeç dhe shumë…

Plas te Dortmundi, Pulisiç jashtë planeve të skuadrës

Kristian Pulisiç mund të jetë i larguari i radhës nga klubi i Dortmundit. Mesfushori anësor është në radarin e disa ekipeve në Premier League dhe në sytë e drejtuesve të skuadrës gjermane ai nuk është më i pashitshëm. Shkak për këtë…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online