Browsing Tag

Bayer Leverkusen

Roma gjen zëvendësuesin e “Faraonit”, vjen nga Gjermania

Roma i ka hapur punë vetes me largimin e El Sharauit. “Faraoni” u largua drejt Kinës për te skuadra e Shangai Shenua për shifrën e 20 milionë eurove, që u derdhën në llogarinë e klubit verdhekuq. Gjithsesi, Romës do i duhet t’i hedhë direkt…

Odegard lë përsëri Realin, norvegjezi me ekip të ri!

Martin Odegard padyshim është një ndër emrat më të njohur në futboll, pasi shihet si një prej lojtarëve më premtues. Norvegjezi u mor me bujë nga Reali në vitin 2015, kohë kur Odegard numëronte vetëm 16 vjeç. Tashmë, mesfushori i…

Bajerni magnet, kërkon të “thithë” talentin e Leverkusen

Kai Haverc është objektivi i Bajern për të zëvendësuar Arjen Roben. Holandezi largohet këtë verë dhe ylli i Bajer Leverkusen është i duhuri për ta zëvendësuar. 19-vjeçari ka treguar se është e ardhmja e futbollit gjerman me 17 golat dhe 3…