Browsing Tag

Balotelli

Baloteli në telashe, basti i çmendur i hap punë me policinë

Mario Baloteli mori si shumë herë vëmendjet e medieve anembanë botës për shkak të një ngjarje tejet të çuditshme ku protagonist ishte vetë ai. Sulmuesi italian shpërndau në llogarinë e tij një “Instagram” një video ku i premtoi një personi…

Magjitë e Balotelit nuk mjaftojnë, plas sherri te Marseja

Olimpiku i Marsejës bëri një tjetër gafë mbrëmë, siç e ka bërë zakon këtë sezon. Në avantazhin e 2 golave kundër Anzher, me dy gola të Mario Balotelit, skuadra e drejtuar nga Rudi Garsia arriti të pësonte dy gola, duke dhuruar dy…

Baloteli i jep fund me Nicën, mbetet në Francë

Mario Baloteli i ka dhënë fund qëndrimit në qytetin e Nicës. Mediet franceze raportojnë se lojtari ka boshatisur shtëpinë e tij dhe ka dërguar çdo gjë drejt qytetit të Marsejës. Sipas gazetës lokale “Nice-Matin”, kalimi i italianit te klubi…

SuperMario befason, zyrtare firma me ekipin “e ri”

Mario Baloteli u mendua gjatë, fundja nuk e kishte me ngut, sepse ishte i pezulluar për tre ndeshjet e para të kampionatit. Sot ka ardhur edhe vendimi final: e ardhmja quhet sërish Nica. Klubi francez ka zyrtarizuar rinovimin me…

Nica e lë jashtë, Balotelin e duan në Serinë A

Balotelit i kanë bërë dalje në Francë. Sulmuesi nuk është grumbulluar nga Nicë për ndeshjen kundër Reims, çka tregon se largimi i sulmuesit italian është çështje kohe. Në fat Baloteli nuk dëshiron të qëndrojë më dhe klubi nuk ka ndërmend ta…

Baloteli ndalet me 200 në orë: Ma bëjnë nga zilia

Mario Baloteli nuk ndryshon kurrë, nuk ka rëndësi mosha dhe as premtimet e tij. Fundjavën e shkuar sulmuesi po udhëtonte nga Breshia për në Padova dhe Ferrari i tij, ashti si Lamborgini i një shoku, udhëtonte me rreth 200 km/orë. Policia…

Baloteli firmos sërish në Francë

Mario Baloteli dhe Mino Raiola u menduan gjatë, dhanë sinjale për të testuar tregun, por në fund e kuptuan që si Nica nuk ka. Në qytetin bregdetar francez sulmuesi u ringjall, shënoi 17 gola dhe ndihmoi Nicën të shkonte në Champions…

Baloteli te Dortmundi, garanton Raiola

Nëse është thjesht spekulim veror, do ta shohim, por Mino Raiola rrallë flet kaq hapur. Agjenti i njohur ka deklaruar prerë: "Mario Baloteli do të luajë te Dortmundi". Sulmuesi italian mbylli një sezon të suksesshëm te Nica, me 17 gola,…