Alaba drejt Barçës? Në Gjermani i japin fund thashethemeve

Në Spanjë po flasin për ditësh për një interesim të Barcelonës për mbrojtësin e Bajernit David…

“Shqiptar për shqiptar”, talenti Dajaku debuton te Bajerni

Sulmuesi 18-vjeçar Leon Dajaku ka debutuar me ekipin rezervë të Bajernit në ndeshjen hapëse të Bundesliga.3…

Tërhiqet një “makineri golash”, sezonin e fundit e luan me Verder Bremen

Për Klaudio Pizarron mjafton me kaq. Pas më shumë se dy dekadash në maksimumin e futbollit,…

VIDEO | Bajerni e nis me humbje në SHBA, fitorja i takon Arsenalit

Bajerni i Mynihut ka humbur takimin e parë të turneut miqësor “International Champions Cup” që zhvillohet…

Bajerni përforcon mesfushën, 40 milionë euro për katalanasin

Bajerni i Mynihut ka finalizuar transferimin e tretë të merkatos së verës. Skuadra ka pranuar të…

Gjendet akordi, Bajerni blen 18-vjeçarin shqiptar

Bajerni i Mynihut ka mbyllur me sukses negociatat me klubin e Shtutgartit për kartonin  Leon Dajakut.…

Adidas ka një dhuratë për Bajernin, fanella e re është klas

Kompania e njohur e veshjeve sportive, Adidas, ka ndryshuar dizajnin e fanellës e dytë të Bajernit…

VIDEO: “Ujku” Levandovski, Bajerni fiton edhe Kupën e Gjermanisë

Lajpcigu dhe Bajerni i Mynihut diskutuan finalen e Kupës së Gjermanisë. DFB Pokal është një trofe…

Tri vite të çuara dëm, lojtari i Bajernit pranon gabimin

Tri vite më parë drejtuesit e Bajernit të Mynihut arritën akordin me Benfikën për të transferuar…

VIDEO | “Dush” me birrë, sprinti i Roben shtang trajnerin Kovaç

Festa e birrës është një traditë e ekipeve gjermane. Pija e dashur përdoret gjithmonë në festimin…

VIDEO | Mjaftojnë katër minuta, Bajerni nis festën e titullit

Bajernit i kanë mjaftuar katër minuta lojë për të gjetur avantazhin kundër Ajntrahtit të Frankfurtit. Kingsli…

Leva bën “pas”, gjiganti anglez në sulm

Robert Levandovski po mendon të provojë një aventurë jashtë Budesligës. Sulmuesit 30-vjeçar i përfundon kontrata me…

Sinqeriteti i Roben: Disa herë kam simuluar, ja çfarë dua në ndeshjen e fundit

Arjen Roben do të veshë të shtunën në drekë për herë të fundit bluzën e Bajernit.…

“Urime i dashur Bajern”, festa e parakohshme dhe gafa e…Policisë!

Bajerni kishte mundësinë për të festuar titullin kampion, por nuk ia doli të fitonte kundër Laipcigut.…

Bajerni e ndan mendjen, nis sulmin final për zëvendësuesin e Roben

Arjen Roben e kishte zyrtarizuar më parë largimin në fund të sezonit nga Bajerni i Mynihut.…

VIDEO | Bajerni prek titullin kampion, Roben rikthehet me rekord

Bajerni ka reaguar pas barazimit në ndeshjen e fundit. Ekipi bavarez mposhti Hanoverin e vendit të…

VIDEO | Bajerni “ngec” në derbi, titulli mbetet çështje e hapur

Humbja e Dortmundit në derbin e djeshëm ndaj Shalkes nuk është shfrytëzuar siç duhet nga Bajerni…

“Arbitri gaboi, nuk ishte penallti për Bajernin”, Federata prek Verderin në plagë

Verderi zhvilloi një ndeshje të madhe kundër Bajernit të Mynihut në mesjavë, ndërsa Milot Rashica ishte…

Grizman drejt Gjermanisë, Atletiko gati 120 milionë euro për zëvendësuesin

Pavarësisht mohimeve të shumta, Antuan Grizman pritet të largohet nga Atletiko e Madridit në fund të…

Bajerni gjen pasardhësin e Hames Rodrigez, zgjidhja vjen nga Italia

Fundi i ciklit të një grupi fitues dhe largimi i disa lojtarëve në fund të sezonit…

“Pse nuk më pason”, si filloi sherri me Koman dhe Levandovskit

Një sherr midis Robert Levandovskit dhe Kingsli Koman u bë ngjarja më e përfolur nga mediet…

Kovaç qetëson gjithçka: Asnjë problem, ja si e zgjidhëm me Levën e Komanin

Gjatë stërvitjes së djeshme të Bajernit të Mynihut nuk munguan momentet e tensionit, madje situata u…

Trajneri zbulon të ardhmen: De Ligt është në dyshim midis këtyre dy klubeve

Matijs De Ligt dhe shokët e tij po përgatiten për ndeshjen e kthimit kundër Juventusit. Ajaksi…

Përlotet Roben: Nuk e di nëse do të luaj më për Bajernin…

Aventura e Arjen Roben më Bajernin e Mynihut duket se është mbyllur në një mënyrë jo…

Plas keq te Bajerni, grushte sade mes dy lojtarëve

Bajerni i Mynihut arriti një fitore të madhe kundër Dortmundit në kampionat dhe u rikthye në…

Murinjo nuk fshihet: Bundesliga të entuziazmon, më pëlqen… Dortmundi

Zhoze Murinjo po pret me padurim rikthimin në stol. “The Special One” është i dashuruar pas…

Rumenige njofton datën e dorëheqjes: Ja pasuesi im

Karl Hainc-Rumenige ka pranuar se do të japë dorëheqjen nga posti i drejtorit të përgjishëm të…

VIDEO | Fitore me aromë titulli, Bajerni “shkërmoq” Dortmundin

Bajerni i Mynihut ka dhuruar spektakël në “Allianz Arena” duke mundur me rezultatin e thellë 5…

Kovaç: Ja pse nuk bëmë merkato të fuqishme! Haverc një yll i së ardhmes

Trajneri i Bajernit, Niko Kovaç, ka dhënë një intervistë për medien gjermane “Sport Bild”, ku ka…

E bujshme nga Franca, një emër i madh për stolin e Bajernit

Bajerni do të shpenzojë shumë në merkaton e verës. Brezi fitues po shkon drejt plakjes, disa…

Bajerni me plan të qartë, Hënes: Do shpenzojmë si kurrë më parë!

Presidenti i Bajernit të Mynihut, Uli Hënes ka bërë me krahë tifozët bavarezë me deklaratën e…

Klop: Golin e parë do e shoh 500 herë!

Skuadra e Jyrgen Klop kreu një paraqitje të shkëlqyer në “Allianz Arena” duke mundur Bajernin e…

VIDEO | Përplasje në fushë dhe jashtë saj: “Levandovski mashtrues!”

Ndeshja mes Herta Berlinit dhe Bajernit të Mynihut pati shumë polemika, me dyshen Levandovski-Rekik në qendër…

VIDEO | Bajern nuk fal ndaj Shalkes, ngushtohet diferenca me Dortmundin

Bajerni i Mynihut ka mundur Shalken me rezultatin 3 – 1 në “Allianz Arena”. Me tri…

Statistika e veçantë: Askush si Verder Bremen, Interi dominon në Itali

Gjatë këtij sezoni, ekipi që ka dërguar më shumë lojtarë te goli është Roma, me plot…

Riberi i papërmbajtshëm, por për drejtuesit s’ka kthim mbrapa

Frenk Riberi është lojtari më në formë i Bajernit të Mynihut gjatë këtyre javëve të fundit.…

Nojer apo Alison? Legjenda gjermane befason me përgjigjen e tij!

Oliver Kahn është një legjendë e Bajernit dhe Gjermanisë. Ish-portieri i famshëm ka folur për “DAZN”,…

Bajerni akord me mbrojtësin francez? Reagon Atletiko e Madridit

Një lajm i bujshëm doli nga mediat spanjolle sa i përket Bajernit të Mynihut. Siç raportoi…

VIDEO | Nga festa e veçantë e Nojer, te ndërhyrja “horror” ndaj Tiagos

Bajerni i Mynihut mori një fitore të vlefshme një ditë më parë kundër Lajpcig. vendosi një…

Roben gati për Liverpulin: Short fantastik, të gjithë i ëndërrojnë këto ndeshje

Liverpul-Bajern Mynih është një nga çiftet më të forta të Champions Ligës. Dueli gjermano-anglez pritet të…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online