Browsing Tag

aTLETIKO

Gjithmonë e më pak oferta, dilemat për Hysajn vazhdojnë

Është bërë e qartë prej disa muajsh që e ardhmja e Elseid Hysajt nuk do të jetë më në klubin e Napolit. Mbrojtësi shkodran ka qenë një ndër lojtarët më të përfolur të viteve muajve të fundit në lajmet e merkatos, por me kalimin e javëve…

Feliks: Nuk premtoj numra, do bëhem ylli i kësaj skuadre

Atletiko Madrid pagoi 126 milionë euro për të blerë nga Benfika kartonin e talentit 19-vjeçar Zhoao Feliks. Sulmuesi portugez ka pranuar se çmimi rekord që u pagua në të e vë nën presion, por ai është shprehur i bindur se pavarësisht moshës…

Barcelona nuk zë mend, presioni i Atletikos nuk jep efekt

Atletik Madrid zbuloi pak ditë më parë detajet e bisedimeve që po zhvillohen për kartonin e Antuan Grizman. Katalanasit janë të gatshëm të paguajnë klauzolën e largimit prej 120 milionë eurosh të francezit, por me një kusht. Barcelona…

Kapiteni drejt largimit? Dy alternativa për Lorenco Insinjen

Lorenco Insinje po tundohet nga ideja për të provuar një eksperiencë të re. Kapiteni i Napolit dëshiron që të luftojë për fitimin e trofeve dhe mund të ndërrojë ambient në fund të sezonit. Dy janë klubet që interesohen për shërbimet e…

E bujshme, Barcelona hidhet sërish në sulm për Grizman

Antuan Grizman ishte një ndër objektivat kryesor të merkatos së Barcelonës në merkaton e verës së vitit që lamë pas. Klubi katalanas ishte gati për të paguar klauzolën prej 90 milionë eurosh, por ishte vetë lojtari që “hodhi në erë”…

VIDEO | Barça vazhdon marshimin, Atletiko qëndron nga pas

Barcelona nuk la vend për surpriza, teksa mundi në “Camp Nou” Selta Vigon me rezultatin  2 – 0. Për Barçën shënuan Dembele dhe i zakonshmi Mesi, i cili në tre ndeshjet e fundit në La Liga ka gjetur gjashtë herë rrugën e rrjetës.…

Në Napoli nuk ka fitues, Atletiko hakmerret ndaj Dortmundit

Napoli dhe PSG-ja nuk mundën të shfrytëzonin hapin fals të Livepulit në Serbi. Skudrat u ndanë me ga një pikë secila pas barazimit 1 – 1 në “San Paolo”. Bernat shënoi golin e parë të takimit në limitet e pjesës së parë, por Napoli u…

Aksi Bajern-Atletiko-PSG, ja lëvizjet që priten të ndodhin

Teksa kanë mbetur dhe nëntë ditë kohë nga mbyllja e merkatos në Spanjë, Francë dhe Gjermani, klubet po bëhen gati për të kompletuar kontingjentin për sezonin e gjatë që kanë përpara. Një prej reparteve me pak lëvizje ka qenë ai i mbrojtësve…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online