Browsing Tag

Artan Mergjyshi

Apolonia zyrtarizon Vrapin, tratativa me Voglin e Sharavollin

Skuadra e Apolonisë ka bërë fakt projektin e trajnerit Artan Mergjyshi, i cili dy ditë më parë deklaroi për Sportekspres.com se ka në plan tre futbollistë që kanë luajtur në Kategorinë e Parë sezonin e kaluar. Gelando Sharavolli, që luajti…

Apolonia në sulm, Mërgjyshi: Ju tregoj objektivat e merkatos!

Dy emra të lakuar në merkaton e kësaj vere janë edhe Marlind e Rei Nuriu, të dy lojtarë të Dinamos në sezonin e kaluar. Edhe pse dy ditë më parë këta futbollistë kanë rënë parimisht dakord që të luajnë me Erzenin, trajneri i Apolonisë,…

Dinamo e sezonit të ri, Mërgjyshi zbulon planin e merkatos

Mbeten edhe 90 minuta nga fundi zyrtar i sezonit 2018-2019, por te Dinamo më së shumti po mendojnë për sezonin e ardhshëm. Gjatë gjithë fazës së tretë stafi teknik ka synuar ndërtimin e një formacioni që t’i shërbejë së ardhmes. Drejtorit…

Mergjyshi: Fitore morali, Dinamo gaboi rrugës

Dinamo, për herë të parë për këtë sezon ia doli të mundte Vllazninë. Një fitore prestigji, pasi shkodranët e kishin siguruar rikthimin në Superiore. Artan Mërgjyshi, drejtori teknik i bluve, thekson se skuadra kryeqytetase tregoi se i ka…

Mërgjyshi: Vendi i dytë, domethënës për Dinamon

Dinamo mposhti pastër Erzenin në fundjavë dhe tashmë pozicionohet në vendin e dytë në klasifikim. Blutë mendojnë për përballjen e radhës, ndërkohë që drejtori teknik Artan Mërgjyshi flet në lidhje me garën në grupin A dhe objektivin për të…

Rikthehet Artan Mergjyshi, projektohet në pozicion të ri

Merkato në skuadrat e Kategorisë së Parë duket se po bëhet aktive, madje jo vetëm me lojtarë e trajnerë. Këtë herë bëhet fjalë për Drejtorin e ri Teknik të Dinamos, e pikërisht Artan Mergjyshi, një ish dinamovit që rikthehet në skuadrën…

Mërgjyshi mungon në stërvitje, Laçi pa trajner?

Laçi ka pësuar humbjen e dytë radhazi në kampionat dhe situata në kampin bardhezi nuk është aspak e mirë. Sikurse raporton Supersport, në seancën e sotme stërvitore nuk ka qenë i pranishëm trajneri Artan Mërgjyshi, i cili mund ta ketë…

Mërgjyshi: Na mungoi freskia, pas golit humbëm besimin

Artan Mërgjyshi, trajneri i Laçit, pas ndeshjes me Kukësin u shfaq në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport dhe pranoi se ekipi i tij pati probleme. Në analizën e tij ai vuri në dukje dorëzimin pas golit të pësuar. HUMBJA - “Pjesën e…

Mërgjyshi: Nuk duhet bërë dramë, jemi aty ku duhet!

Trajneri i Laçit, Artan Mërgjyshi, ishte i zhgënjyer pas humbjes me Teutën. Numri një i stolit kurbinas komentoi dhe kartonin e kuq të Xhixhës, pas ndeshjes në emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport”, teksa e pranoi se ishte një gabim i…

Mërgjyshi frenon Laçin: Nuk mund të them se jemi për titull

Laçi i tij po bën mirë dhe normalisht që trajneri Artan Mërgjyshi pyetet edhe për objektivin titull. Tekniku u kurbinasve, në deklaratën e dhënë për emisionin “Gol pas Goli” në Supersport kërkoi të mbante ekipin e tij me këmbë në tokë.…

Artan Mërgjyshi “zbërthen” Laçin e pathyeshëm

Laçi nuk ka pësuar asnjë humbje në gjashtë javët e para të kampionatit dhe për trajneri Artan Mërgjyshi nuk është se duhet të habitet ndokush për diçka të tillë. Bardhezinjtë do tentojnë të vijojnë me rezultat pozitive dhe në…

Mërgjyshi: E kemi nisur mirë, loja e skuadrës më bind

Trajneri i Laçit, artan Mërgjyshi ishte i kënaqur nga loja, por jo nga rezultati. Për “Gol pas Goli” në “Supersport” numri një i Laçit preku disa tema dhe foli dhe për përshtypjet që i dhanë dy maqedonasit, Naidenov dhe Altiparmakovski.…

Mërgjyshi: Nuk vodhëm asgjë, fati ndihmon atë që e kërkon

Artan Mërgjyshi, trajneri i Laçit, pas ndeshjes së fituar me Luftëtarin ka folur në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport. Tekniku kryeqytetas i gëzohet tre pikëve dhe thekson se nuk kanë vjedhur asgjë. “Me rëndësi është që morëm tre…