Jo vetëm De Rosi, Boka ëndërron bomberin e Serie A

Boka Zhuniors arriti të transferojë Daniele De Rosin në Buenos Aires, duke rritur entuziazmin e tifozërisë…

“Dikur rivalë, tani do luftojmë së bashku”, një ish-lacial uron De Rosin

Ardhja e Daniele De Rosit ka sjellë entuziazëm të madh te Boka Zhuniors dhe tifozët e…

FOTO+VIDEO | Tifozët e Bokës në delir, pritje madhështore për De Rosin

Daniele De Rosi zgjodhi Boka Zhuniors për të vazhduar karrierën dhe në Buenos Aires ka nisur…

“Njësoj si mrekullia e Shën Xhenaros”, Maradona “bekon” ardhjen e De Rosit

Daniele De Rosi i ka surprizuar të gjithë me zgjedhjen për të vazhduar karrierën te Boka…

Jo vetëm De Rosi, Boka Zhuniors tenton edhe një lacial

Boka Zhuniors po punon për të krijuar një skuadër shumë të fortë për sezonin e ardhshëm,…

Shmanget “Çapekoense 2”, momente tmerri për kampionët e Brazilit

Brazili ka qenë pranë një tjetër tragjedie futbollistike, por për fat të mirë e keqja e…

Zbulohet veprimi i fundit, De Rosi gjithnjë e më afër “ferrit” latin

Daniele De Rosi do vazhdojë karrierën e tij jashtë Serie A, madje edhe jashtë futbollit europian.…

Surprizë e hidhur për Maradonën, arrestohet sapo shkel në Argjentinë!

Diego Maradona është rikthyer në Argjentinë, por është gjendur përpara një situate aspak të mirë. Legjenda…

Dikur futbollisti i tretë më i paguar në botë, fantazisti argjentinas lë futbollin

Futbollisti argjentinas Dario Konka njoftoi dorëheqjen nga futbolli profesionist dy javë para ditëlindjes së 36-të. Konka,…

Mjafton një foto e Vidal, “marrin flakë” tifozët më të zjarrtë në botë

Barcelona pagoi 18 milionë euro në verë te Bajerni i Mynihut dhe transferoi Arturo Vidal në…

Boka nuk përmbahet, pas Vidalit kërkon edhe mesfushorin e Milanit

Boka Zhuniors po përgatitet për një merkato të madhe në verë. Synimi i presidentit Angeliçi është…

FOTO | Çmenduri në Argjentinë, tifozi feston titullin me gjyshin… e vdekur!

Pasioni i tifozëve për ekipin e zemrës është diçka e pashpjegueshme, ndërsa në Argjentinë janë unik…

VIDEO | Spektakël nga tifozja në Argjentinë, u bën zbor forcave të sigurisë

River Plejti nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 në transfertën përballë Rosiario Sentral në…

VIDEO | Guximi i tepruar i tifozit të Bokës, policia e shpëton nga “armiqtë” e Riverit!

Rivaliteti dhe urrejtja midis Boka Zhuniorsit dhe River Plejtit nuk njeh limite. Derbi i kryeqytetit argjentinas…

Entuziazëm dhe ankth, Krespo: Ju tregoj Banfieldin dhe futbollin tim

Pasi provoi të drejtonte ekipin e të rinjve të Parmës dhe Modenën, Hernan Krespo firmosi në…

VIDEO | Atletiko hedh sytë nga Argjentina, interesim për talentin e mesfushës

Atletiko e Madridit vazhdon garën në dy fronte: kampionat dhe Champions Ligë. Një gjë e tillë…

VIDEO | Bëri për spital arbitrin, arrestohet lojtari

Në Argjentinë duket se duhet të ruhen jo vetëm nga tifozët, por dhe nga lojtarët. Pas…

Tragjike, një tifoz i River Plejtit vritet nga dy fansa të Bokës

Një lajm tragjik raportohet nga Argjentina. një 21-vjeçar, tifoz  i skuadrës së River Plejtit ka humbur…

VIDEO | Festë e çmendur dhe origjinale, kualifikohet ekipi i Maradonës

Dorados Sinaloa arriti një kualifikim shumë të rëndësishëm përballë FC Huarez. Ekipi i Diego Maradonës humbi…

VIDEO | Buenos Aires kthehet në “fushëbetejë”, 19 të plagosur nga përleshjet

Rrugët e Buenos Airesit u kthyen në një fushë betejë midis tifozëve të Atletiko All Bojs…

E rrallë nga Argjentina, në sektorin e tifozëve miq gjendet një… granatë!

Një episod i rëndë ka ndodhur në futbollin argjentinas, por pa pasoja. Për pak orë do…

Mendoni se keni parë futboll të dhunshëm? Shihni këtë video!

Skena të tilla ndodhin shpesh në Argjentinë në ligat inferiore. Janë futur në fushë për të…

Reali “prenoton” talentin argjentinas, në Buenos Aires janë të xhindosur

Blerja e parë e Real Madrid në muajin janar pritet të jetë talenti argjentinas Eksekuiel Palasios.…

Kritikoi Mesin, populli argjentinas i vërsulet Maradonës: Kritikat e një të droguari nuk vlejnë

Diego Armando Maradona shkaktoi përsëri lajm në Argjentinë. Në një intervistë për “Fox News”, ish-trajneri i…

Armani shkruan historinë, thyen rekordin 50-vjeçar në Argjentinë

Franko Armani është njeriu i momentit në futbollin argjentinas. Portieri i River Plejtit ka mbajtur të…

Një Lionel merr drejtimin e Argjentinës, por nuk është Mesi

Argjentina ka lënë pas një Kupë Bote kaotike, ku dështimi totalisht, ndërsa pak ditë pas eliminimit…

Francë-Argjentinë, “skaneri” Torasa tregon pikat e dobëta të kombëtares së tij

E mbani mend Agustin Torasën? Ish-sulmuesin e Partizanit që bëri gjithë Superioren të dashurohej pas tij.…

Botërori sot: Francë-Argjentinë, një përplasje “titanësh”; Ronaldo përballë grupit të Uruguait

Botërori do të rikthehet sot me dy ndeshjet e para të fazës së 1/16. Dy takimet…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online