Browsing Tag

Andre Silva

Ideja e fundit e Milanit, propozim interesant për Monakon

Milani ka rinisur negociatat me Monakon. Në fokus të bisedimeve janë Andre Silva dhe Pietro Pelegrini. 18-vjeçari italian i klubit nga Principata pëlqehet shumë nga trajneri dhe drejtuesit e kuqezinjve. Këta të fundit i kanë propozuar…

Probleme për Milanin, rrezikohet shitja e sulmuesit

Milani nuk e kishte menduar diçka të tillë dhe tani do duhet të gjejë një tjetër zgjidhje. Kuqezinjtë kishin arritur akordim me Monakon për shitjen e Andre Silvës. 30 milionë euro do të paguante klubi nga principata në arkat e “djallit’…

Andre Silva problematik, komplikohet transferimi te Monako

Ishte gjithçka gati dhe Milani do të përfitonte 30 milionë euro. Andre Silva ishte i destinuar për të veshur fanellën e Monakos, por sulmuesi portugez ka komplikuar gjithçka orët e fundit. Siç raporton “Milanneës.it”, Andre Silva dhe…

Ndahet me shokët, sulmuesi kuqezi niset drejt Francës

Vjen shitja e parë për Milanin këtë verë. Siç është raportuar edhe më parë, Andre Silva do i bashkohet Monakos. Sipas “Calciomercato”, sulmuesi është nisur drejt pricipatës franceze për të mbyllur të gjitha proçedurat e më pas për t’iu…

Fiksim portugezësh, gati oferta e bujshme për Andre Silvën

Andre Silva nuk ka të ardhme te Milani. Edhe pse erdhi me shumë bujë nga skuadra e Portos, ku u shpall golashënues i Liga NOS, portugezi nuk ia ka dalë që të ambientohet te Milani dhe të sigurojë një vend titullari. Për më tepër, sezonin e…

Arrihet akordi, Milani shet sulmuesin e parë

Milani ka nevojë urgjente të shesë disa lojtarë para se të bëjë ndonjë investim madhor dhe tashmë duket se është pranë përfundimit operacioni i parë në dalje. Sipas asaj që raporton Sportmediaset, Milani ka gjetur marrëveshjen me Monakon…

Soldado zhgënjim, Fenerbahçe kërkon sulmuesin e Milanit

Milani do të mësojë të dielën fatin e sezonit të ri. Ekipi i Gatuzos nuk duhet ta diskutojë fitoren kundër Spalit pa objektiva dhe shpreson te një dhuratë e Empolit ose Sasuolos. Mjafton që një prej këtyre dy skuadrave të mos humbasë…

Mesazhet me Milanin dhe… CR7-ta, rrëfehet Andre Silva

Andre Silva është i lumtur në Spanjë, ku po luan rregullt me Seviljen. Portugezi është nën kontratë me Milanin, por spanjollët mund të bëjnë tyrin duke paguar klauzolën prej 38 milionë eurosh. Së fundmi sulmuesi ka dhënë një intervistë për…

Portugalia si tren, fenomeni Piatek nuk i mjafton Polonisë

Grupi 3 i Ligës A në Nations League ka pronar tashmë dhe quhet Portugali. Kampionët në fuqi të Europës kanë fituar sot 3-2 në Poloni dhe duket qartë se nuk kanë më nevojë për Kristiano Ronaldon, të paktën për të shkuar në Euro 2020, ku me…

Andre Silva gola e rekorde, më mirë se Ronaldo!

Në pak ditë Barcelona dhe Reali i Madridit kanë marrë disa goditje dhe tashmë Atletiko e Madridit është afruar ndjeshëm me kreun në La Liga. Vetëm Atletiko? Ah, po, edhe Sevilja! Tre fitore rresht në kampionat, 4 me gjithë një ndeshje në…

Andre Silva më mirë se Mesi, te Milani “vajtojnë”

Real pësoi një disfatë mjaft të hidhur mbrëmjen e kaluar përballë Seviljas dhe me një rezultat të frikshëm, 3-0, që nuk kapërdihet lehtë. Përveç humbjes, ajo që ra në sy në këtë ndeshje ishte dhe dygolëshi i portugezit Andre Silva.…

Ramsej-Silva, ka zhvillime në kampin e Milanit!

Jo vetëm shefin ekzekutiv Gazidis, Milan po mendon edhe për Ramsejn nga Arsenal. Mesfushori uellsian ka një kontratë deri në fundin e sezonit që e lidh me “topçinjtë” dhe akoma palët nuk kanë rënë dakord për rinovimin e këtij të fundit.…

Golat e Milanit, Mendesh dhe Juventusi në mes

Vazhdojnë përpjekjet e Milanit për afrimin e një bomberi. Leonardo po punon për t’i dhuruar një sulmues të madh Gatuzos dhe për të rikthyer entuziazmin te tifozeria e kuqezinjve. Objektivat kryesore janë Higuain dhe Morata, por një emër…

Andre Silva flet si kuqezi: Milani, një ëndërr

Është Andre Silva sulmuesi i së ardhmes së Milanit, një investim prej 38 milionë eurosh, shifër e madhe për një 21-vjeçar që sapo ka zbuluar futbollin e madh, por që po shënon me një rregullsi të habitshme, me Porton dhe kombëtaren…

Milani supergoditje, Andre Silva kryen kontrollet mjekësore

Andre Silva mund të konsiderohet sulmuesi i ri i Milanit, që po përjeton një verë të çmendur, si asnjëherë këto vitet e fundit. Milani kinez e ka seriozisht dhe përveçse ka nisur spastrimin, po bën edhe blerje të shkëlqyera, me lojtarë…