Andre Silva zyrtarisht te Milani, Fasone: Para grumbullimit, blerje të tjera

0

Tashmë edhe zyrtarisht, Andre Silva është një futbollist i ri i Milanit dhe bëhet blerja e katërt e “Djallit” për sezonin e ardhshëm.

Plot 38 milionë euro kanë shkuar për Porton, blerja e dytë më e shtrenjtë në historinë e klubit kuqezi, që ka firmosur deri në vitin 2022 me 21-vjeçarin e kombëtares portugeze.

“Jemi të lumtur që zyrtarizojmë një xhevahir të ri të Milanit. Gjetëm shpejt marrëveshjen me Andre Silvën dhe Porton dhe kjo gjë na jep kënaqësi të madhe.

” I premtuam Montelës se 2/3-a e skuadrës do jetë në dispozicion të tij para grumbullimit dhe jemi në rrugën e duhur. Kemi afruar 4 lojtarë, presim të tjerë në ditët e ardhshme, por natyrisht do të shesim disa lojtarë”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.