Golat e Milanit, Mendesh dhe Juventusi në mes

Vazhdojnë përpjekjet e Milanit për afrimin e një bomberi. Leonardo po punon për t’i dhuruar një sulmues të madh Gatuzos dhe për të rikthyer entuziazmin te tifozeria e kuqezinjve. Objektivat kryesore janë Higuain dhe Morata, por një emër tjetër ka dalë në skenë. Radamel Falkao. 32-vjeçari kolumbian i Monakos.

Kuqezinjtë po ideojnë një shkëmbim sulmuesish. Falkao në Milano dhe Andre Silva në principatë. Menaxher i të dyve është Zhorzhe Mendesh, i cili mund të thjeshtojë operacionin, siç citon “Tuttosport”.

Kjo shihet si një dopio-lëvizje nga ana e “Djallit”. Një plan B nëse nuk vjen Higuain ose Morata, por edhe një “presion” ndaj Juventus për të ulur kërkesat e tyre kundrejt Higuain dhe Kaldara.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online