Morata: Falë Zotit Atletiko më bleu, s’e llogarisja rikthimin te Çelsi

Alvaro Morata u huazua në muajin janar nga Çelsi tek Atletiko Madrid. Spanjollët vendosën të investojnë…

Morata desh u kthye në “mollë sherri”, zyrtarizohet e ardhmja

Çelsi dhe Atletiko kanë arritur një marrëveshje përfundimtare për transferimin e Alvaro Moratës në “Wanda Metropolitano”.…

Frikë dhe tmerr për yllin e Spanjës, mëson lajmin e keq pas ndeshjes me Ishujt Faroe

Tashmë, gjithçka ka kaluar në dorë të policisë, që do të mundohet ta zbardhë ngjarjen sa…

FOTO | Çelsi sjell ters, Morata bën gafë edhe në Instagram

Geri Klahill i dha lamtumirën Çelsit pas shtatë vitesh në Londër. 33-vjeçari i dha fund ekperiencës…

Arbitri e tepron me Moratën, acarohet Simeone: Mua më dënuan 4 javë dikur

Atletiko Madrid vuajti shumë për të mposhtur Eibarin në transfertë, por djemtë e Simeones ia dolën…

Morata: Kritikët më rrinë gati, “vdesim” për… Luis Enriken!

Alvaro Morata nuk po zhvillonte sezone pozitive që pas largimit nga Juventusi. Sulmuesi spanjoll la Çelsin…

VIDEO | Atletiko nuk gabon, Morata “vret” Sociedadin për tre minuta

Atletiko Madrid ka kaluar me sukses transfertën e vështirë baske të Sociedadit, teksa ka triumfuar me…

Morata nuk i kursen “thumbat”: Nuk ishte faull, jam kurioz për diçka!

Alvaro Morata e kishte paralajmëruar përpara ndeshjes se do të festonte, nëse shënonte gol kundër Juventusit,…

Tifozët të ndarë, Morata: Këtu ka nisur gjithçka, e shkuara nuk ndryshohet

Alvaro Morata është rikthyer në La Ligë dhe kësaj radhe do të mbajë veshur bluzën e…

Morata rikthehet në Spanjë, klauzola interesante mes klubeve

Alvaro Morata është gati të nisë aventurën e radhës në karrierë. Akordi është arritur dhe sulmuesi…

Lajm i bujshëm nga Spanja, Morata rikthehet në La Liga

Sulmuesi spanjoll Alvaro Morata do të rikthehet në qytetin ku nisi rrugëtimi i tij në futboll:…

Morata largohet përfundimisht, oferta 45 milionë sterlina e parefuzueshme

Alvaro Morata u transferua verën e vitit 2017 nga Reali i Madridit në drejtim të Çeslit,…

Morata zgjedh ekipin e ri, gati të heqë dorë nga milionat

Alvaro Morata do të largohet nga ekipi i Çelsit, që pret të mbyllë marrëveshjen me Gonzalo…

Jo vetëm Milan dhe ekipet spanjolle, tani Moratën e duan dhe në Gjermani

Alvaro Morata do të largohet nga ekipi i Çelsit, por sulmuesi spanjoll nuk e ka zgjedhur…

Paketa nuk mjafton, Leonardo gati dy dhurata për Gatuzon

Leonardo dhe Paolo Maldini e dinë mirë që ardhja e Lukas Paketës nuk i zgjidh të…

Legjenda e Çelsit “shkund” Moratën: Nuk po luan me Brajtonin!

Alvaro Morata po përjeton një nga periudhat më të vështira të karrierës së tij. Aventura me…

Sinjali i Sarrit: Higuain? Më pëlqen shumë, por…

Gjatë konferencës për shtyp përpara ndeshjes kundër Leister Sitit, Maurcio Sarri insistoi në faktin që Çelsi…

Situata e Moratës: nga dështim i Çelsit, te rikthimi i mundshëm në Spanjë

Merkato po afrohet dhe  ekipet e mëdha nuk dëshirojnë të humbin kohë. Levizjet surprizë, me shumë…

Rekordi i veçantë i spanjollit, Morata në versionin Pipo Inzagi

Kur bie fjala për pozicionin jashtë loje, emri i parë që të vjen ndërmend është Filipo…

VIDEO | Çelsi bën detyrën, kundër Kristal Palas vendosin spanjollët

Çelsi ka triumfuar në shtëpi ndaj Kristal Palas, duke u bashkuar me Liverpulin e vendit të…

Forma jo e mirë e Moratës, Sarrit i soset durimi

Në 19 korrikun e vitit 2017, Alvaro Morata u transferua nga Reali i Madridit drejt Çelsit…

Vështirësitë, fama dhe rrjetet sociale: Morata i tregon të gjitha

Alvaro Morata, ish-sulmuesi i Real Madrid dhe Juventus, aktualisht lojtar i Çelsit, ka folur gjatë për…

Paralajmërimi i Moratës: Çelsi nuk ka çfarë të bëjë për Hazardin!

Eden Hazard po kalon një formë të mrekullueshme dhe po zbavitet me Mauricio Sarrin në ekip.…

Morata nuk pajtohet me stolin, Juve monitoron situatën

Çelsi në verën e vitit të kaluar, më saktë në muajin korrik bëri një transferim të…

Morata: Ronaldo te Juventus? E dija përpara Botërorit!

Alvaro Morata ka zbuluar një prapaskenë merkato duke deklaruar që e dinte përpara Botërorit të Rusisë,…

Milani takon Moratan dhe pret PSG-në

Kalimi i Leonardo Bonuçit te PSG është çështje ditësh. Prej rreth një jave bisedimet kanë qenë…

Morata në Serinë A, ka një skenar në Angli

Alvaro Morata është një lojtar që në Itali ia dinë mirë vlerat, aq më shumë te…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online