Morata në Serinë A, ka një skenar në Angli

Alvaro Morata është një lojtar që në Itali ia dinë mirë vlerat, aq më shumë te Juventusi, ku ai ka luajtur më parë, por më pas Reali i Madridit vendosi të aktivizojë klauzolën dhe ta rikthente në Spanjë. Në verë ata e shitën te Çelsi, ku nuk pa kalon një moment të mirë.

Në Itali emri i tij është lidhur me Milanin kohët e fundit, por nga Anglia lajmet e çojnë te Juventusi. “Daily Express” raporton se klubi nga Torino është gati ta huazojë atë për një periudhe 2-vjeçare dhe për këtë ofron 17 milionë euro. Pas dy viteve Juventusi do të jetë i detyruar ta blejë për shumën e 45 milionë eurove, duke bërë që ky transferim në total të bëhet për shumën e 62 milionë eurove.

CEO i Juventusit, Giusepe Marota, i ngacmuar për sulmuesin spanjoll, ka thënë: “Morata dëshiron të rikthehet në Torino? Do të thotë se ai ka kaluar mirë, por tani ai është një lojtar i Çelsit dhe mendoj se nuk kam asgjë tjetër për të shtuar. Çdo vit kemi përforcuar skuadrën në termat numerikë dhe cilësorë: synojmë gjithmonë të përmirësohemi dhe duhet të marrim në konsideratë edhe parametrat ekonomikë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online