Rumenige flet pa doreza: Rudi është i Shalkes, ndërsa Boateng…

Karl-Hainc Rumenige nuk mbajti asnjë sekret mbi situatën e lojtarëve që po kërkojnë largimin nga Bajerni i Mynihut. Shefi i kampionëve të Gjermanisë foli hapur për situatën e mesfushorit Sebastian Rudi dhe mbrojtësve Zherom Boateng e Huan Bernat.

Rudi – “Mund ta konfirmoj se Rudi tani është duke kryer vizitat mjekësore te klubi i Shalkes. Nëse i kalon me sukses, atëherë duhet të gjendet dhe mirëkuptimi për shumën e transfertës. I uroj gjithë të mirat. Ai është një djalë fantastik”

Boateng dhe Bernat – “Nuk e përjashtoj ende largimin e Boateng. Ne nuk mund të pranojmë oferta qesharake, por unë dhe Uli (Hënes) jemi në gatishmëri në çdo moment nëse na vjen një ofertë që i plotëson kërkesat tona. Për të ardhmen e Bernat ende nuk është marrë ndonjë vendim, ai akoma nuk e ndarë mendjen”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online