Browsing Tag

Rudi

Zyrtare/ Rudi i jep fund në Mynih, firmos me Shalken

Aventura e Sebastian Rudit te kampionët e Gjermanisë zgjati vetëm një sezon. Mesfushori 28-vjeçar u prezantua sot nga klubi i tij i ri Shalke. Te skuadra nga Gelsenkirshen Rudi do mbajë numrin 13 dhe kontrata që ka firmosur zgjat për katër…

Bajerni akord me Shalken, një “barrë” më pak

Sebastian Rudi është pranë largimit nga Bajerni i Mynihut. Siç citon “WAZ”, bavarezët kanë arritur akordin me Shalke 04 për kalimin e 28-vjeçarit te klubi “mbretëror” për shumën e 16 milionë eurove. Mesfushori difensiv nuk ishte pjesë e…

“Ankandi” Rudi, Shalke dhe Lajpcig “përplasin brirët”

Sebastian Rudi me shumë gjasa nuk do të jetë më një lojtar i Bajernit të Mynihut gjatë sezonit të ardhshëm. Ngjeshja e mesfushës së bavarezëve dhe dëshira e lojtarit për të luajtur sa më shumë minuta, duke parë se dhe pak vite i kanë ngelur…