Browsing Tag

Rumenige

Mateus ia vë fajin drejtuesve: Ja gabimi i pafalshëm!

Ish-lojtari i Bajernit dhe kombëtares gjermane, Lotar Mateus, nuk është kursyer në kritikat e tij ndaj drejtuesve të Bajernit. Sipas tij shefi i klubit Rumenige dhe presidenti Hënes kanë harruar të rinovojnë skuadrën me emra të rinj.…

Rumenige: Myler mund të thyejë çdo rekord tek Bajerni

Tomas Myler ishte për 88 minuta në stol në ndeshjen e fundit të Bajernit në Lisbonë. Sulmuesi u aktivizua në minuta e fundit të ndeshjes, duke regjistruar kështu paraqitjen e tij të 100 në Ligën e Kampioneve. Një shifër e jashtëzakonshme…

E ardhmja e Vidal, Rumenige: E kemi vendosur!

Është e qartë, Bajerni i Mynihut pritet që të shesë dy ose një mesfushor, pasi nën urdhrat e trajnerit Niko Kovaç janë disa të tillë dhe kërkohet që të ruhen balancat në ekip. Për t'ia lehtësuar disi punën stafit teknik, drjetuesit po…

Rumenige hedh dritë mbi operacionin Pavard

Shefi i klubit të Bajern Mynihut Karl-Hainc Rumenige ka folur mbi lajmin e bujshëm që qarkullon në Gjermani për një firmë të parakohshme të talentit të Shtutgartit, Benxhamin Pavard, me kampionët e Bundesligës. Drejtuesi 62-vjeçar pranoi se…

Rumenige do reformë si Anglia për merkaton

Karl-Hainc Rumenige ka bërë thirrje për ndryshime në Bundesligë. Shefi ekzekutiv i Bajernit mendon se klubet gjermane duhet t’i mbyllin transferimet në një kohë kur trajnerët e dinë se me çfarë skuadre do të punojnë në sezonin e ri, si…

“Krosin e largoi Rumenige, ai kërkonte 10 mln euro”

Stefan Rajnarc, ish-futbollist dhe mik i mesfushorit Toni Kros, ka zbuluar arsyen kryesore pse kampioni i botës në vitin 2014 befasoi duke u larguar nga Bajerni. Sot 27-vjeçari luan te Real Madridi, ku është bërë një lojtar i…

Rumenige e pranon: Reali është mbi të gjithë

Shefi ekzekutiv i Bajernit, Karl-Hainc Rumenige, është shumë i kënaqur me “bastin” e klubit, Joshua Kimish, i cili shihet si pasuesi i ish-kapitenit Filip Lahm. Bajerni sivjet ka preferuar të mos blejë mbrojtës të djathtë, duke menduar…

Rumenige heq dorë nga presidenca e ECA-s

Shefi ekzekutiv i Bajernit, Karl-Hainc Rumenige, pas nëntë vitesh nuk do të jetë më kreu i ECA-s, Shoqata e Klubeve Evropiane. 61-vjeçari dje ka njoftuar zyrtarisht klubet pjesëmarrëse, se muajin e ardhshëm nuk do të kandidojë më për…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online