Browsing Tag

Bordeaux

VIDEO | Mjafton Kavani, PSG vazhdon dominimin

PSG i ka mjaftuar një gol i Edinson Kavanit për të siguruar fitoren kundër Bordosë. Arbitri akordoi një penallti të dyshimtë për vendasit dy minuta përpara fundit të pjesës së parë dhe sulmuesi uruguaian u tregua i saktë, duke i dhuruar tre…

Ranieri i jep fund pushimeve, trajneri qëndron në Francë

Klaudio Ranieri pritet të konfirmohet në krye të bankinës së skuadrës së Bordosë. Tekniku italian i cili sezonin e shkuar drejtoi Nantën është zgjedhja përfundimtare e drejtuesve të klubit francez. Posti i lënë bosh nga uruguaino Gus…