Browsing Tag

Ranieri

Ranieri: Nuk mund ta refuzoja rikthimin në shtëpi!

Roma zyrtarizoi ditën e sotme në krye të stolit, Klaudio Ranierin, për të cilin, është një rikthim ardhja në kryeqytet. Kujtojmë, tekniku e ka drejtuar Romën në vitin 2009 deri në vitin 2011. Pas zyrtarizimit, Ranieri foli shkurtimisht për…

Zyrtare: Ranieri trajner i Romës deri në fund të sezonit

Roma shkarkoi trajnerin Di Françesko ditën e djeshme, vendim që u fut menjëherë në fuqi dhe trajneri italian u largua. Klubi verdhekuq nuk ka vonuar dhe ka zyrtarizuar menjëherë pasuesin e Eusebio Di Françeskos. Bëhet fjalë për italianin…

“Dilly ding, dilly dong” nuk funksionoi, shkarkohet Ranieri

Të gjithë e mbajmë mend deklaratën e Klaudio Ranierit kur drejtonte Leister Sitin. Atë vit që “Dhelprat” u shpallën kampionë të Premier Ligës, Ranieri i bëri të gjithë për vete, jo vetëm për suksesin që pati me skuadrën e tij në fushën e…

Sherr për një penallti, Ranieri: Desha ta vrisja!

Ndodh shpesh që futbollistët të grinden për një penallti apo për një faull, mjafton të kujtojmë dy sherrxhinjtë Kavani e Nejmar te PSG. Ka raste kur gjithçka kalohet lehtë sepse fitorja ishte siguruar, por ka edhe raste kur sherri në fushë…

“Tradhtojnë” tifozët e Lester, Ranieri mbetet pa statujë

Klaudio Ranieri e ka shkruar emrin në historinë e Lesterit, teksa arriti të fitonte titullin në Premier League. Me arritjen e bërë normalisht që ka fituar zemrat e të gjithë tifozëve. Gjithsesi dy prej tyre ndërmorën një nismë, por që nuk u…

Ranieri i jep fund pushimeve, trajneri qëndron në Francë

Klaudio Ranieri pritet të konfirmohet në krye të bankinës së skuadrës së Bordosë. Tekniku italian i cili sezonin e shkuar drejtoi Nantën është zgjedhja përfundimtare e drejtuesve të klubit francez. Posti i lënë bosh nga uruguaino Gus…

Ranieri tenton mrekullinë e radhës, e rinis nga Nanta

Ish-trajneri i Lester Sitit, Klaudio Ranieri, është zyrtarisht trajneri i ri i Nantës. Klubi i Ligës 1 ka marrë një leje speciale nga Liga franceze për të punësuar italianin, i cili është 66 vjeç, ndërsa në Francë trajnerët lejohen të…