Start i lëkundur i Federer, legjenda fiton me përmbysje

0

Roxher Federer nuk e filloi në mënyrë perfekte pjesëmarrjen në turneun “Wimbledon”. Legjenda zvicerane humbi setin e parë në përballjen me afrikano-jugorin Lloid Herris, por setet mëpasshme folën vetëm për 8-herë fituesin e turneut Grand Slam, Roger Federer, i cili mbylli ndeshjen me rezultatin e përgjithshëm 3-6, 6-1, 6-2, 6-2.

 

Wimbledon i këtij sezoni ka sjellë surpriza të shumta me eliminimin e emrave favorit si Tsitsipas, Zverev dhe Tim që në raundin e parë. 

Surprizat s’kanë munguar as në turneun e femrave, ku Naomi Osaka dhe Venus Uilliams janë nisur për në shtëpi me të mbaruar raundi i parë. 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.