Browsing Tag

Tanguy Ndombele

Ndombele çmend Evropën, një ankand gjigant ka nisur

Musa Dembele u largua nga në merkaton e dimrit drejt Kinës dhe Totenhemit i duhet një mesfushor që të mbyllë vendin e lënë bosh nga belgu. Tangui Ndombele është një nga talentet francezë që ka mrekulluar këtë vit me Lionin. 22-vjeçari ka…

Juve do yllin e Lionit, dy ekipe angleze i prishin punë

Juventus dëshiron të formojë një mesfushë më konkuruese se ç’ishte kjo e këtij sezoni. Ndombele i Lionit është një nga objektivat, të  cilin “Zonja” e ka vënë në shënjestër që në merkaton e janarit. Vlera e tij në dimër ishte 70 milionë…