VIDEO | Valencia “vetëvritet” në shtëpi, Eibari i shuan ëndrrën Champions

0

Dita e sotme ka nisur me suprirzë në La Liga. Valencia është mposhtur minimalisht 0-1 nga Eibari në shtëpi, duke shuar gati çdo shpresë për të shkuar në Champions sezonin e ardhshëm, të paktën nëpërmjep kampionatit.

Vendasit e dominuan thuajse të gjithë takimin, mbi të gjithë në pjesën e dytë, ku patën raste të panumërta, por Kevin Gameiro nuk u tregua i saktë përpara portës. Si për të vërtetuar rregullin e pashkruar të futbollit, mendoi Çarles.

Në minutën e 93-të, Eibari i shtangu të gjithë të pranishmit në “Mestalla”, duke shënuar me anë të Çarles dhe duke marrë tri pikët. Kështu, vendi i katërt, pritet që të jetë një luftë mes Getafes dhe Sevijas në këto javët e fundit.

Standings provided by Sofascore LiveScore

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.