Browsing Tag

Sulmues

Vijon eksodi, Tomislav Bushiç firmos në Kosovë

Kampionati shqiptar vijon të humbasë lojtarë cilësorë, që vendosin ta vijojnë karrierën në Kosovë, aty ku ka para dhe seriozitet, ndryshe nga Shqipëria, ku futbolli është kthyer në një sëmundje pa shërim. Sot Gjilani ka kryer dy goditje në…

Frikë nga aleancat te Burreli, Ajazi: Duam arbitra të FIFA-s!

Burreli e përfundon të shtunën garën në një transfertë të vështirë me Veleçikun dhe skuadra e drejtuar nga Elvis Plori do mundohet të marrë tre pikët, në mënyrë që të garantojë qëndrimin në të Parën. Sulmuesi i matjanëve, Spartak Ajazi,…

Një sulmues brazilian tek Erzeni, vendos Stojku

Nesër në mesditë, në Shijak mbërrin një futbollist brazilian, i cili do të jetë në provë për tri dite. Vete trajneri i Erzenit, Gentian Stojku deklaron për “SportEkspres.com” se pritet si një përforcim cilësor për sulmin. "Menaxherët…