Kutinjo lë Barcelonën, marrëveshja me ekipin e ri është gati!

0

Filipe Kutinjo është kthyer në çështjen kryesore të ditëve të fundit te Barcelona, me brazilianin që duket se kërkon të largohet nga “Camp Nou”.

Mesfushori nuk ka arritur gati për asnjë moment të jetë protagonist me fanellën blagurana dhe me sa duket është lodhur nga kjo situatë. Të njëjtin mendim duket se ndajnë edhe drejtuesit e Barcelonës, të cilët po shqyrtojnë ofertat.

Sipas raportimeve të fundit të “AS” destinacioni më i mundshëm për Kutinjon është PSG. Madje, këta të fundit kanë bërë ofertën e tyre, e cila konsiston në huazim me të drejtë blerje, ku do të marrin përsipër të paguajnë pagën e lojtarit për sezonin e ardhshëm dhe në fund do të kenë mundësinë të ushtrojnë të drejtën e blerjes.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.