Kimish i “shpëton goja”: Liverpuli favorit, me këtë stil loje nuk i mundim të mëdhatë

0

Bajerni i Mynihut nuk shkon si një favorit në përballjen ndaj Liverpulit. Këtë nuk e thonë vetëm kuotat e kompanive të basteve, por dhe vetë mbrojtësi i bavarezëve Xhoshua Kimish.

Në një intervistë për “Reuters”, futbollisti gjerman ka komplimentuar skuadrën e Klop duke vlerësuar paraqitjet e tyre në kampionatin anglez dhe i ka “tërhequr veshin” të tijve për lojën e dobët që bavarezët kanë treguar këtë sezon.

“Liverpuli është ekipi favorit. Ata kanë humbur vetëm një ndeshje gjatë të gjithë sezonit dhe u kanë lejuar kundërshtarëve t’u shënojnë vetëm 15 herë. Kur shikon mënyrën se si ata luajnë futboll, kupton se ata kanë një mbrojtje shumë të mirë, ndërsa linja e sulmit është mahnitshme”.

“Kanë shumë shpejtësi dhe lojtarët e tyre janë shumë të ashpër në duelet për topin. S’do ta kemi aspak të lehtë të përballemi me ta. Po të ndjekësh ndeshjet tona gjatë këtij sezoni e kupton se nuk jemi më aq konstant sa më parë. Na duhet të përmirësojmë stilin tonë të lojës që të konkurrojmë me skuadrat më të mira në botë”, përfundoi Kimish.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.