Browsing Tag

Ronaldo Fenomeni

Ibra: Ju tregoj më të madhin, një prekje dhe niste magjia!

Zllatan Ibrahimoviç nuk e ka fshehur kurrë admirimin për të. Suedezi i famshëm nisi futbollin në lagjet e varfra të Rosengorit me një ëndërr në kokë: të bëhej një futbollist si Ronaldo Fenomeni. Sot mund të ndihet krenar për karrierën e…

Muriel: M’u prenë këmbët kur takova fenomenin

Rikthimi në Serie A ka rezultuar mjaft i goditur për sulmuesin e Fiorentinës, Luis Muriel. Kolumbiani ka shënuar katër gola në tri takimet e fundit me klubin nga Firence, duke rrëmbyer mënjëherë zemrat e tifozëve të skuadrës vjollcë. Në…