Browsing Tag

Los Angelos Galaxy

Ibra: Ju tregoj më të madhin, një prekje dhe niste magjia!

Zllatan Ibrahimoviç nuk e ka fshehur kurrë admirimin për të. Suedezi i famshëm nisi futbollin në lagjet e varfra të Rosengorit me një ëndërr në kokë: të bëhej një futbollist si Ronaldo Fenomeni. Sot mund të ndihet krenar për karrierën e…

VIDEO | Ibra e nis mbarë, gol dhe fitore për Los Anxhelosin

Sezoni i ri ka nisur në mënyrën më të mirë për Zllatan Ibrahimoviç. Suedezi shënoi golin e fitores për Los Anxhelos Galaksi në ndeshjen kundër Çikagos Fire. Ndeshja nisi keq për ekipin e Ibrës. Miqtë kaluan në avantazh në minutën e 49-të me…