FOTO | “Jemi zotër të fatit tonë!”, Suso merr për dore Milanin

0

Po bëhen disa sezone tashmë që spanjolli Suso është lojtari më i mirë te Milani dhe mesfushori konsiderohet si lideri i skuadrës. Këtë gjë e ka treguar shpesh me paraqitjet e tij në fushë, por dhe jashtë saj, ku në shumë raste mundohet t’i japë zemër shokëve të tij dhe të bashkojë tifozët.

Nesër, Milani do të luajë në transfertë përballë Romës dhe kuqezinjtë vijnë me moral të lartë pasi mposhtën Napolin. Kjo është një sfidë shumë e rëndësishme për “djallin” dhe Suso është munduar të rrisë edhe me tepër optimizmin te shokët e tij.

“Jemi zotër të fatit tonë!”, ka shkruar Suso në Instagram, ku ka bashkëngjitur dhe një foto të skuadrës së tij duke festuar. Në rast se Milani arrin të triumfojë edhe në Romë, do të konfirmojë sezonin pozitiv që po kalon deri më tani.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.