Browsing Tag

spanjolli

Dortmundi për titull, firmos dhe me talentin e Barçës

Dortmundi duket se nuk di të ndalet në këtë merkato. Pasi siguroi firmën e Julian Brand, Niku Shulc, Thorgan Hazard dhe Mats Humels, verdhezinjtë kanë gjetur akordin dhe me futbollistin e dalë nga akademia e Barcelonës, Mateu Morej.…

Mes Arsenalit dhe Barcelonës, njihuni me dështimin e sezonit

Ky sezon në futboll, nxorri në skenë shumë talente premtues, zbuloi shumë lojtarë cilësorë dhe na bëri të njiheshim me shumë futbollistë që sot vlejnë miliona euro. Por përveç zbulimeve të bukura, ka dhe nga ata lojtarë që kanë dështuar dhe…