Browsing Tag

Dani Olmo

E ardhmja e talentit Olmo? Agjenti i tij flet hapur

Dani Olmo është një nga “diamantet” më të çmuar të gjeneratës së re. Talenti i Dinamos së Zagrebit ka treguar cilësitë e një lojtari të madh këtë sezon. Klubet më gjigante të Evropës janë vendosur në radhë për të siguruar shërbimet e…

Olmo i shkel syrin Milanit: Momenti për ndryshim

Dani Olmo është një nga talentet më të mëdhenj të gjeneratës së re të Spanjës. 21-vjeçari i rritur në “La Masia” dhe transferuar më pas në Kroaci te Dinamo e Zagrebit ka mrekulluar gjithë klubet e mëdha evropiane. Barcelona, Junajtid, Milan…

E do gjithë Evropa, Junajtid hedh hapin e parë për spanjollin

Dani Olmo është një nga talentet që ka ”çmendur” gjithë klubet e mëdha evropiane. E kërkojnë të gjithë duke nisur nga Barcelona deri te Junajtid, Milan apo PSG. Spanjolli është i rritur në “La Masia” për t’u laguar më pas në Kroaci te…

VIDEO | Spanja shënon sërish, Gjermania e dorëzuar

Spanja U21 është vetëm pak minuta larg shpalljes kampione e Europës. Iberikët kanë ccuar shifrat në  2  - 0 ndaj Gjermanisë  në minutën e 69-të falë golit të Dani Olmos. Autori i golit të parë Fabian Ruiz luan përsëri rol kyç edhe në…