Browsing Tag

Hysen Dedja

Gara për mbijetesë, Dedja e sheh “zjarr” të Parën

Hysen Dedja është një emër i njohur i futbollit shqiptar, teksa ka drejtuar shumë skuadra në elitë dhe në Kategorinë e Parë. Për herë të fundit ishte në krye të Lushnjës një vit më parë dhe tanimë është pushim. Vllaznia e qytetit të tij…

Dedja: E pafalshme, do flas me drejtuesit

Lushnja u mposht nga Partizani 0-3 dhe pas ndeshjes trajneri Hysen Dedja u shfaq i zhgënjyer në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, teksa paralajmëroi se do të flasë me drejtuesit. “Është një gjendje e rëndë psikologjike. Kemi…