E turpshme/ Ndeshja e trukuar në MMA, djali i liderit çeçen fiton se rivali kishte frikë ta godiste

Djali i liderit çeçen Ramzan Kadyrov, 16-vjeçari Ali, fitoi siç pritej në ndeshjen e tij debutuese MMA kundër Islam Akbarov.

Por Kadyrov, siç pritej, fitoi para kohe në paraqitjen e tij të parë MMA. Ky 16-vjeçar mundi Islam Akbarov me një ndërprerje që ndoshta ishte planifikuar para fillimit të ndeshjes.

Akbarov nuk kishte asgjë për të kërkuar në një ndeshje me djalin e liderit çeçen. Ishte vetëm çështja se kur do ta përfundonte ndeshja dhe në fund u ndërpre pas 3 minutash.

Ishte e qartë që në minutën e parë që ndeshja ishte fiksuar. Kadyrov kishte iniciativën gjatë gjithë kohës, por rivali kishte frikë t’i kthehej.

Në fund, arbitri e ndërpreu ndeshjen pas një serie grushtesh të dobëta nga Kadryov. Ai e kishte të vështirë të kthehej me grushta dhe kjo ndërprerje është padyshim një nga më të çuditshmet ndonjëherë. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online