Zyrtare, Xhevahir Sukaj “shpëtimi” i Flamurtarit

0

Flamurtari ka bërë lëvizjen e dytë në hyrje. Pasi mori nga Luftëtari Lejdi Liçajn, tanimë me vlonjatët ka nënshkruar edhe sulmuesi shkodran Xhevahir Sukaj. Futbollisti i njohur në verë zgjodhi të kalonte te Laçi, por me kurbinasit e mbylli shpejt bashkëpunimin.

Para disa ditësh është kontaktuar nga Flamurtari dhe bisedimet kanë shkuar në rrugën e duhur. Sukaj ka pranuar ofertën dhe ka nënshkruar kontratën që e bën atë pjesë të kuqezinjve. Sulmuesi kështu do të pasojë Tomislav Bushiç dhe do të jetë sulmuesi kryesor i Flamurtarit.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.