Browsing Tag

Goga basket

Basketboll/ Gjysmëfinalet e Kupës, hidhet shorti

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë në basketboll për femra e meshkuj. Ndeshjet do të zhvillohen me sistem eliminimi, të gjitha në Tiranë, në "Feti Borova", nga 1 shkurt deri më 2 shkurt. FEMRAT - Për femra…

Derbi është i Teutës, dorëzohet Goga Basket

Gjergj Vyshka Teuta në basketboll për meshkuj nuk di të ndalet. Pasi ka fituar në mesjavë me Akademik Bulteks 99’ në Ligën Ballkanike, durrsakët fitojnë dhe derbin me Goga Basket, i pari në të gjithë historinë e basketbollit të qytetit…

Basketboll/ Flamurtari e Tirana, start perfekt në play-off

Tirana dhe Flamurtari në basketboll për femra i kanë pasur të sigurta hapat e parë drejt finales së titullit kampion. Nëse për Tiranën dihej që në letër se dueli me Studentin do të ishte thjesht stërvitor, për Flamurtarin, tashmë dhe pas…

Flamurtari “bllok” Gogës, e mund dhe e ul nga kreu

Flamurtari - Goga Basket    77-76 (19-19, 20-11, 29-23, 9-23) Flamurtari: Myrto, Zykaj, Bleta, Rrapaj, Palko, Hasanaj, Mitov. Plasa, Hysaj, Kostallari, Nikpaljeviç, Çorto Trajner: V.Toska Goga Basket: Gardner, Baraj, Lalaj,…

E pabesueshme, Igena Qypi 100 pikë për Goga Basket!

Goga Basket – Kamza Basket 133-25 (33-4, 40-2, 28-4, 32-15) Igena Qypi, basketbollistja e Goga Basket, i ka thyer të gjitha pritshmëritë e rekordeve e sportit të koshit për femra. 100 pikë të realizuar nga ajo, në fitoren më të thellë…