Browsing Tag

Josa

Prishtina reagon, klubi vendos për të ardhmen e Josës

E ardhmja e Mirel Josës te Prishtina u vu në dyshim pas eliminimit të skuadrës kryeqytetase nga kualifikueset e Champions League. Medie të ndryshme në Kosovë raportuan se klubi kishte ndërprerë marrëveshjen me trajnerin që drejton…

Josa: Te Tirana nuk kanë faj trajnerët, problemet janë te…

Mirel Josa ka qenë i pranishëm në “Selman Stërmasi” në ndeshjen e sotme midis Kukësit dhe Teutës. Në përfundim të takimit, trajneri i Prishtinës foli para gazetarëve në lidhje me Superioren në përgjithësi dhe veçanërisht ish-skuadrën e tij,…

Më në fund qetësi për Josën, Prishtina mund Gjilanin

Skuadra e Prishtinës është rikthyer te fitorja pas dy barazime radhazi. Kryeqytetasit mundën në shtëpi Gjilanin falë golit të Diar Miftarajt në minutën e 80-të të takimit. Ky tri pikësh vlen shumë për trajnerin Mirel Josa, i cili në takimin…

Ballkani ndal vrullin e Prishtinës, ngec edhe Gjilani

Janë mbyllur në barazim të dyja ndeshjes e ditës së sotme të Superligës së Kosovoës. Prishtina e Mirel Josës ka barazuar 1-1 në trasnfertën ndaj Ballkanit. Kryeqytetasit shkuan të parët në avantazh falë golit të sulmuesit Mankenda, ndërsa…

Josa fiton duelin me Maganin, Flamurtari surprizon kampionët

Në përballjen midis dy ish-trajnerëve të Superligës Shqiptare në Kosovë, i fituar ka dalë Mirel Josa, i cili arriti të dilte i fituar nga transferta e vështirë ndaj Trepçës, skuadër kjo e drejtuar prej gati një viti nga peqinasi Gugash…

Josa-Shkëmbi, dogana me Kosovën nuk ekziston më

Ata që futbollin e njohin mirë, e dinin që kjo do ishte çështje kohe. Që në momentin që Kosova u pranua me të drejta të plota në UEFA dhe klubet e tyre do luanin në kupat e Europës, pritej që dalëngadalë të kishte një kombinim rrethanash…

Vjen divorci i paralajmëruar, Josa lë Tiranën

Priti gjatë, natyrisht duke pasur një kontratë në dorë, por tashmë Mirel Josa e ka vendosur, nuk do të vazhdojë më te Tirana. Trajneri bardheblu prej ditës së sotme ndahet me Tiranën dhe e ka konfirmuar për Supersportin, diçka që në fakt…

Josa e Halili në tryezë, ende nuk ka një vendim

Numri një i klubit është takuar me trajnerin, por asgjë nuk është vendosur mbi të ardhmen. Në 48 orët e ardhshme merret vendimi për stafin teknik Vladimir Prenga Mjegullnaja te Tirana pritet të largohet shumë shpejt, pasi presidenti…

Kategoria e Parë, Tirana mendon planin B për trajnerin

Nga kampi i Tiranës nuk ka asgjë! Gjithçka është në ajër, për momentin. Por Tirana ka edhe plan “B”, nëse Komisioni i Etikës nuk i jep mundësinë bardhebluve që të qëndrojnë në Kategorinë Superiore. Me planin që Mirel Josa nuk do të jetë më…

Josa drejt largimit, edhe finalja në dyshim

Është e qartë, Mirel Josa është drejt largimit. Për të mos thënë që në mendjen e tij është larguar. Edhe pse mund të qëndrojë edhe 90 minuta, trajneri i bardhebluve e tha më se qartë. Do të diskutojë me gjithë ekipin dhe drejtuesit, por…

Josa i helmuar: Dramë, e kotë të flasim për futboll

Trajneri i Tiranës, Mirel Josa, ka qenë jashtëzakonisht i dëshpëruar pas ndeshjes në Shkodër, diçka e lehtë për t’u vënë re. Në mikrofonin e Supersportit ai foli për rënien e bardhebluve nga kategoria: “Nuk kam fare fjalë. E patë vetë si…

Josa pa dilema: “All in” kundër Vllaznisë

Ka kyçur gojën prej një muaji! Dhe realisht nuk ka çfarë thotë. Do ta vendosë fusha se cila skuadër do të qëndrojë në Kategorinë Superiore. Gjithsesi, deri në fund, Josa do të qëndrojë në ankth. Respekton në maksimum, si kundërshtarin,…

Josa: Nuk pres dhurata, do të varet nga ne

Olsi Avdiaj Vetëm me një fitore tjetër shpëton Tirana. Këtë e di mirë Mirel Josa. Trajneri i bardhebluve është i bindur se asgjë nuk ka mbaruar. Ashtu siç pranon se nuk pret dhurata nga të tjerët. Vetëm me forcat e saj Tirana do të…

Josa: Ka kohë që mendoj më të keqen

Trajneri i Tiranës, Mirel Josa, duke folur pas humbjes në Korçë, në Supersport ka deklaruar: “Jam shumë i kënaqur me pjesën e parë, luajtëm mjaft mirë. Skënderbeu kishte epërsi në lojë, por nuk pati raste konkrete. Në pjesën e dytë presioni…

Josa, shumë dilema për anti-Skënderbeun

Olsi Avdiaj Luks për Tiranën para Skënderbeut. Shtohen radhët e bardhebluve. Nga mbrojtja në sulm, të paktën Tirana në tri ndeshjet e fundit pritet të ketë një organikë të plotë. David Domgjoni është kthyer plotësisht në mbrojtje dhe me…

Josa: Pesë muaj pa fitore, e turpshme

Mirel Josa merr frymë pas fitores kundër Korabit, suksesi i parë në kampionat për këtë vit, por duke folur në mikrofonin e Supersportit, trajneri bardheblu e pranon se ka qenë një periudhë e zezë: “Sot duhet të fitonim se s’bën, jo se nuk…

Josa i hidhëruar: Nëse nuk shënon…

Trajneri i Tiranës, Mirel Josa, nuk ka më fjalë. Tirana e tij luan mirë, krijon lojë e raste, edhe në Vlorë pati një shans të artë para se Shkodra të zgjidhte ndeshjen, por Moise gaboi i vetëm përballë me Halilajn... Ç’duhet të bëjë më…

Josa: Jemi në udhëkryq, fitorja nuk zgjidh problemet

Mirel Josa e ka të qartë se derbi nuk luhet në kushte të barabarta. Tirana e tij nuk është gjëkundi në krahasim me emrin që ka, Partizani lufton për titull dhe është shumë i karikuar e në formë. Duke folur para derbit, trajneri bardheblu…

Josa: Pjesa e dytë, shumë e dobët

Trajneri i Tiranës, Mirel Josa, ka qortuar skuadrën për pjesën e dytë në Kukës, duke evidentuar gabimet e mëdha në aspektin mbrojtës, edhe pse pjesa e parë ishte e mirë. Në “Gol pas goli” në Supersport Josa deklaroi: “Luajtëm një pjesë të…

Josa “shkund” ekipin, fitorja është detyrim sot

Olsi Avdiaj Dita e së vërtetës për Tiranën. Skuadra e Mirel Josës duhet të fitojë sot për të mos u ngatërruar me fundtabelën. Ose më saktë duhet të fitojë se Laçi është sot 28 pikë, dy më pak se bardheblutë. “Litari ka ardhur tek fyti”…

Josa ankohet, por nuk e ndryshon dot formacionin

Pavarësisht se nuk e fsheh se sulmi ka probleme, Mirel Josa duket se edhe kundër Teutës nuk do të bëjë ndonjë revolucion. Dy janë dyshimet e trajnerit bardheblu për këtë sfidë. Së pari Erando Karabeci mund të luajë nga minuta e parë dhe…

Josa: Na mungon një qendërsulmues

Duke folur për Supersportin pas barazimit 1-1 ndaj Besëlidhjes në Kukës, trajneri i Tiranës Mirel Josa pranon se skuadra e tij mund të bënte diçka më shumë dhe evidenton problemin e zakonshëm në sulm: “Në pjesën e parë nuk luajtëm shpejt. E…

Josa: Jam i zhgënjyer, Kupa vlen për financat dhe moralin

Olsi Avdiaj Trajneri i Tiranës, Mirel Josa ndihet i zhgënjyer nga gjendja aktuale e bardhebluve, por kërkon që ekipi të fitojë Kupën, për të qetësuar moralisht shpirtrat e trazuara. Dhe sigurisht të mbushë arkat e klubit me pjesëmarrjen…

Revolucioni Josa, Sise-Ede titullarë me Besëlidhjen

Olsi Avdiaj “Sise dhe Ede nuk do të luajnë bashkë në formacion. Të paktën jo që në fillim të lojës. Por me kalimin e kohës ata mund të luajnë, sikundër vepruam në Gjirokastër, duke i zëvendësuar me njëri-tjetrin”. Ky ishte Mirel Josa më…

Josa i zhgënjyer: Nuk luhet me frikë në futboll

Trajneri i Tiranës, Mirel Josa, ka qortuar hapur skuadrën e tij dhe lojtarë të veçantë, pas humbjes në Gjirokastër. Duke folur në Supersport, Josa evidenton frikën e skuadrës dhe daljen nga detyrat taktike, duke e tepruar me vendime…

Josa i bën dalje Takut: Me mua nuk ka të përkëdhelur

Olsi Avdiaj Mirel Josa nuk ka ndërmend të pranojë Afrim Takun në stërvitjen e Tiranës sa të jetë ai trajner. Ose të paktën trajneri bardheblu nuk do ta pranojë mesfushorin derisa të merret një vendim nga klubi bardheblu për këtë…