Browsing Tag

Ballkani

Skuadër e re për sulmuesin Magani, mbetet në Kosovë

Futbollistët shqiptarë, nuk kanë ndërmend të largohen nga IPKO Superliga, edhe nëse ndërrojnë skuadër. Kështu ka ndodhur dhe me sulmuesin Artur Magani, i cili u largua nga skuadra e Feronikelit. Sulmuesi, i cili u shpall kampion i Kosovës…

Hoti shkëlqen me dopietë, Trepça siguron tri pikët

Trepca 89’ ka mposhtur skuadrën e Ballkanit me rezultatin  2 – 0. Ekipi nga Mitrovica merr tri pikë të çmuara që e largojnë nga zona e ftohtë, kur kanë mbetur edhe gjashtë javë kampionat. Protagonisti i takimit ishte 22-vjeçari Ëngjëll…

Ballkani dorëzohet në fund, Prishtina në festë

Prishtina arriti një fitore shumë të rëndësishme në transfertë përballë Ballkanit. Mjaftuan dy gola të Meriton Korenicës për të mposhtur vendasit. 21-vjeçari nga Rahoveci shënoi golin e avantazhit në minutën e 72-të, nëpërmjet një goditje…

Drita përmbys Ballkanin, fitore e artë për gjilanasit

Drita ka marrë një fitore shumë të vlefshme dhe që e mban larg zonës së ftohtë. Kampionët në fuqi të Kosovës fituan me përmbysje në transfertë kundër Ballkanit, në një ndeshje që u mbyll me rezultatin e ngushtë 1-2. Topalli ishte ai që…

Morina merr për dore Prishtinën, Vilfor Hysa Gjilanin

Prishtina është në rrugë të mbarë, pasi sot ka mposhtur me rezultatin 2-0 skuadrën e Ballkanit. Ekipi i drejtuar nga Mirel Josa ka shënuar dy her ënë pjesën e dytë të takimit dhe ai që hapi ndeshjen ishte Mario Morina. Sulmuesi tiranas…

Feronikeli marshon me Rexhën, Llapi befasohet në shtëpi

Feronikeli marshon dhe pret hapat falas të rivalëve. Skuadra nga Drenasi kaloi me sukses Drenicën, që e mposhti me rezultatin e ngushtë 2-1. Zhan Karioka, ish-mesfushori i Kukësit, ishte ai që shënoi golin e parë për skuadrën e drejtuar nga…

Drita e Duros vazhdon ngjitjen, Flamurtarin rigjen fitoren

Kampionët në fuqi të Dritës kanë fituar ndeshjen e katërt radhazi dhe vijojnë të ngjiten në tabelën e klasifikimit. Sot gjilanasit kanë bërë detyrën në transfertë kundër KEK-ut të vendit të fundit, duke fituar 1-2. Ka qenë sulmuesi Betim…

Ballkani ndal vrullin e Prishtinës, ngec edhe Gjilani

Janë mbyllur në barazim të dyja ndeshjes e ditës së sotme të Superligës së Kosovoës. Prishtina e Mirel Josës ka barazuar 1-1 në trasnfertën ndaj Ballkanit. Kryeqytetasit shkuan të parët në avantazh falë golit të sulmuesit Mankenda, ndërsa…