Browsing Tag

Gjilani

Nga Teuta te Gjilani, prezantohen Bushiç dhe Progni

Tomislav Bushiç dhe Gerhard Progni janë prezantuar sot zyrtarisht si lojtarë të Gjilanit. Të dy futbollistët luajtën sezonin e shkuar për Teutën në Superiore dhe ishin dy lojtarë shumë të rëndësishëm në formacionin e Bledi Shkëmbit. Në…

Gjilani përmbys Renovën, Bushiç debuton me gol

Gjilani ka fituar 3 – 2 në testin miqësor të zhvilluar ditën e sotme ndaj Renovës. Ndeshja u luajt në Mavrovë të Maqedonisë së Veriut, ku Gjilani është zhvendosur prej disa ditësh në kuadër të përgatitjeve të sezonit të ri të IPKO…

Vijon eksodi, Tomislav Bushiç firmos në Kosovë

Kampionati shqiptar vijon të humbasë lojtarë cilësorë, që vendosin ta vijojnë karrierën në Kosovë, aty ku ka para dhe seriozitet, ndryshe nga Shqipëria, ku futbolli është kthyer në një sëmundje pa shërim. Sot Gjilani ka kryer dy goditje në…

Zyrtare: Gerhard Progni lë Teutën, mësohet skuadra e re

Kolonia e lojtarëve që lënë Superioren për të luajtur në IPKO Superliga e  Kosovës është shtuar, pasi edhe Gerhard Progni ka vendosur të pranojë ofertën e Gjilanit dhe kështu trajneri Gentian Mezani e ka gjetur edhe mesfushorin e djathtë që…

Gjilani do sulmues, “ish”-i i Teutës zbarkon në provë

Gjilani është në kërkim të një sulmuesi dhe drejtuesit po punojnë të gjejnë një cilësor që t’i ndihmojë në arritjen e objektivave. Skuadra e drejtuar nga Gentian Mezani ka bërë disa përforcime cilësore, kryesisht nga Superiorja. Së…

Zyrtare: Largohet nga Tirana dhe vishet i kuq

Gjilani ka vendosur të ndërtojë një ekip shumë të fortë për sezonin e ardhshëm. Presidenca ëndërron titullin kampion dhe po bën maksimumin për t’i dhuruar një kontingjent të pasur trajnerit Gentian Mezani. Afrimi i fundit vjen nga Tirana…

Mezani me mision, tani do sulmuesin e Tiranës

Xhekson Ferreira, Shkëlzen Ruçi dhe Oltion Rapa e ndoqën Gentian Mezanin nga Luftëtari te Gjilani, ndërkohë që trajneri vlonjat kërkon të afrojë edhe një tjetër lojtar nga Superiorja në skuadrën e tij. SportEkspres.com mëson se bëhet fjalë…

Mezani “bastis” Luftëtarin, vjen firma e radhës

Gjilani ka bërë një tjetër përforcim. Pas brazilianit Xhekson dhe portierit Shkëlzen Rucci, këtë herë ka nënshkruar me skuadrën e drejtuar nga Gentian Mezani edhe mbrojtësi Oltion Rapa. “Xholi” i bluzinjve u largua nga Luftëtari si lojtar i…

“Tërbohet” klubi i Ipko Superliga, shkak Dunga e Orelesi

Ismael Dunga dhe Nureden Orelesi janë dy nga lojtarët e lidhur me një kalim të mundshëm te skuadra e Gjilanit në Kosovë. Sulmuesi në fakt ka arritur marrëveshjen me Kukësin dhe nesër pritet të hidhet firma në kontratë. Edh për mesfushorin…

Emini e mbyll me Shkëndijën, gati të vishet “i kuq”

Izair Emini është lojtar i lirë, pasi kontrata me Shkëndijën e Tetovës i ka përfunduar. Dy sezone t ëmira për sulmuesin, që pati mundësinë të shpallej kampion. Sezonin e fundit Emini arriti të shënonte 11 gola, ndërkohë që tanimë pritet të…

Firmos Shkëlzen Ruçi, transferohet në Kosovë

Shkëlzen Ruçi është lojtari i radhës që lë Superioren dhe nënshkruan në Kosovë. Portieri nga Elbasani kishte disa oferta, por ka vendosur të bashkohen me trajnerin Gentian Mezani te skuadra e Gjilanit. Ditën e sotme drejtues të klubit…

Gjilani sytë në Superiore, zbulohet një objektiv i Mezanit

Gjilani para pak ditësh ka nënshkruar me mbrojtësin Erlis Frashëri, ndërkohë që trajneri Gentian Mezazni kërkon të afrojë në skuadrën e tij edhe të tjerë futbollistë nga Superiore. SportEkspres.com mëson se një objektiv tjetër i gjilanasve…

Nika&Co. e mbyllin me Gjilanin, gjithçka është zyrtare

Gjilani ka vendosur ta ndërtojë ekipin nga fillimi, pasi një pjesë e mirë e titullarëve janë larguar pas përfundimit të kontratave. Ditën e sotme klubi që garon në IPKO Superliga e Kosovës ka dalë me një njoftim ku bën me dije se nuk do të…

Zyrtarizohet Shkëmbi, Erlis Frashëri nënshkruan në Kosovë

Bledi Shkëmbi dhe stafi i tij do të vazhdojnë bashkëpunimin me Teutën edhe për një sezon, ashtu sikurse SportEkspres.com ka njoftuar disa orë më parë. Pak çaste më parë ka ardhur edhe njoftimi i klubit durrsak, që në faqen zyrtare në…

Një afrikan mban Gjilanin në elitë, feston ekipi i Mezanit

Gentian Mezani hasi vështirësi të mëdha në aventurën me ekipin e Gjilanit, por rreziku i madh është lënë pas krahëve. “Skifterat” ia dolën të triumfonin në ndeshjen play-out për qëndrimin në Superligë. Ndeshja u vendos nga një gol i…

IPKO Superliga: Gjilani ende gjallë, Ferizaj shkatërron KEK-un

Janë luajtur sot dy ndeshje të vlefshme për javën e 32-të në kampionatin kosovar të futbollit, IPKO Superliga. Ferizaj luajti në transfertë përballë KEK-ut, që renditet në vend të fundit me vetëm 1 pikë. Kjo sfidë u mbyll me fitoren e miqve…

Llapi u përgjigjet kryesuesve, Gjilani i Mezanit pikiatë

Skuara e Llapit ka mundur me rezultatin 4 - 1 Trepçën 80 në takimin e zhvilluar sot në Podujevë. Klubi i drejtuar nga Tahir Batatina barazon Prishtinën e vendit të dytë dhe mban në dy pikë distancën me kryesuesit e Feronikelit. Protagonist…

Zërat për largimin e Mezanit, Gjilan sqaron gjithçka!

Kohët e fundit është spekuluar shumë për sa i përket një largimi të mundshëm të Gentian Mezanit nga drejtimi i Gjilanit. Mediat kishin raportuar se në fundin e sezonit, trajneri vlonjat do të largohej nga klubi gjilanas. Lidhur me këto…

Derbi i Anamoravës në “Fadil Vokrri”, tërbohen Plisat

Drita-Gjilani, i njohur ndryshe si derbi i Anamoravës, nuk do të zhvillohet në stadiumin “Agim Ramadani-Katana”, por në Prishtinë. Kjo zhvendosje është bërë për shkak se stadiumi nuk i plotëson kushtet e sigurisë. Momentalisht po bëhen…

Zyrtarizim dhe përshkrim, Gjilani prezanton Mezanin

Gentian Mezani është zyrtarizuar edhe nga klubi i Gjilanit si trajneri i tyre më i ri. Në një postim në llogarinë e tyre në “Facebook”, gjilanasit kanë bërë zyrtarizimin e marrëveshjes me trajnerin, si dhe kanë bërë një përshkrim të…

Arrihet marrëveshja, Gentian Mezani në Kosovë

Gentian Mezani duket se do të provojë një eksperiencë të re në Kosovë. Vlonjati, që në të shkuarën ka drejtuar Flamurtarin, Laçin dhe së fundmi Luftëtarin, ka pranuar ofertën e skuadrës së Gjilanit. Ky është lajmi i sjellë nga ana e…

Feronikeli “shtyp” Gjilanin, Prishtina likuidon KEK-un

Feronikeli marshon, pasi është rikthyer te fitorja dhe këtë herë ka mposhtur Gjilanin me rezultatin 3-0. Një fitore me vlera për skuadrën nga Drenasi, që ruan kryesimin e kampionatit me pesë pikë më shumë se Llapi dhe Prishtina. Këta të…

Apolonia fiton derbin ndaj Albpetrolit, Besa mundet nga Gjilani

Apolonia ka zhvilluar ditën e sotme një test miqësor ndaj skuadrës “fqinje” të Albpetrolit. Ndeshja ndaj skuadrës nga qyteti i Patosit nuk ishte e lehtë, por në fund mjaftoi goli i mesfushorit Sota në minutën e 60-të për t’i dhënë fitoren…

Gjilani bën dy lëvizje, afron edhe ish-kapitenin e Kastriotit

Gjilani ka larguar pak kohë më parë Brunild Pepën, por vijon të shohë sërish nga Superiorja për futbollistë. Me skuadrën e kuqe është bashkuar qendërmbrojtësi Vilson Lila,  i cili në pjesën e parë të sezonit kishte mbajtur shiritin e…

Është zyrtare, mësohet e ardhmja e Ansi Nikës

Ansi Nika u largua këtë verë nga Laçi pas një sezoni e gjysmë me fanellën bardhezi. Më parë anësori i krahut të djathtë ka qenë pjesë e Vllaznisë, Teutës, Kukësit dhe Tiranës. Në fillim të sezonit pati një ofertë nga Gjilani dhe e pranoi…

Dy foto, dashuri të ndryshme dhe një pasion!

Drita-Gjilani është një derbi që në Kosovë përjetohet shumë. Por është disi ndryshe nga të tjerët, pasi përgjithësisht nuk ka incidente. 90 minuta rivalitet në tribuna, ku edhe ofendimet nuk mungojnë. Pas ndeshjes mund t;i shohësh edhe krah…

Morina merr për dore Prishtinën, Vilfor Hysa Gjilanin

Prishtina është në rrugë të mbarë, pasi sot ka mposhtur me rezultatin 2-0 skuadrën e Ballkanit. Ekipi i drejtuar nga Mirel Josa ka shënuar dy her ënë pjesën e dytë të takimit dhe ai që hapi ndeshjen ishte Mario Morina. Sulmuesi tiranas…

Feronikeli marshon me Rexhën, Llapi befasohet në shtëpi

Feronikeli marshon dhe pret hapat falas të rivalëve. Skuadra nga Drenasi kaloi me sukses Drenicën, që e mposhti me rezultatin e ngushtë 2-1. Zhan Karioka, ish-mesfushori i Kukësit, ishte ai që shënoi golin e parë për skuadrën e drejtuar nga…

Feronikeli bie në Gjilan, Trepça ’89 frenon Llapin

Kampionati në Kosovë është hapur. Kryesuesit e Feronikelit kanë pësuar humbjen e parë sot ndaj Gjilanit dhe gjithçka është vendosur në pjesën e dytë nga braziliani Xheferson. Mesfushori, i cili ka luajtur në Superiore me Kukësin, ka…