Browsing Tag

Superliga e Kosovës

Më në fund qetësi për Josën, Prishtina mund Gjilanin

Skuadra e Prishtinës është rikthyer te fitorja pas dy barazime radhazi. Kryeqytetasit mundën në shtëpi Gjilanin falë golit të Diar Miftarajt në minutën e 80-të të takimit. Ky tri pikësh vlen shumë për trajnerin Mirel Josa, i cili në takimin…

Ballkani ndal vrullin e Prishtinës, ngec edhe Gjilani

Janë mbyllur në barazim të dyja ndeshjes e ditës së sotme të Superligës së Kosovoës. Prishtina e Mirel Josës ka barazuar 1-1 në trasnfertën ndaj Ballkanit. Kryeqytetasit shkuan të parët në avantazh falë golit të sulmuesit Mankenda, ndërsa…

Festival golash në Prizren, Liria zhyt në krizë kampionët

Spektakël dhe gola në ndeshjen e parë të javës së tretë të Superligës së Kosovës. Liria e Prizrenit ka fituar me rezultatin 3-2 përballë ekipit të Dritës. Kampionët në fuqi kaluan të parët në avantazh me golin e Xhevdet Shabanit në minutën…