Browsing Tag

Shehi

Shehi i kënaqur, zbulon afrimin e dytë te kampionët

Skënderbeu dhe Teuta u ndanë në barazim pa gola sot në Durrës dhe tanimë mendojnë për pjesën e dytë të sezonit. Pas takimit, trajneri i korçarëve, Orges Shehi, foli për gjendjen e skuadrës së tij dhe njoftoi afrimin e Shqiprim Taipit në…

Shehi e bën të qartë: Nuk jemi Skënderbeu i dikurshëm

Skënderbeu ka filluar stërvitjen prej disa ditësh në “Tropikal Resort” në Durrës. Ecuria e dobët e dhjetorit, ka bërë që Skënderbeu ta shohë veten në vendin e pestë të tabelës, shtatë pikë larg kryesuesve të Partizanit. Për këtë, por edhe…

Merkato dhe “fundi i mallkimit”, Shehi motivon ekipin

Skënderbeu ka filluar stërvitjen prej tre ditësh në “Tropikal Resort”. Kampionët në fuqi i duhet të lënë pas krahëve ecurinë negative të muajit dhjetor dhe trajneri Orges Shehi është shprehur besimplotë që skuadra e tij do të rikthehet te…

Shehi: Ndeshja me Kukësin? Ka një rëndësi të veçantë!

Skënderbeu do të provojë të ketë të njëjtin sukses si në fazën e parë ndaj Kukësit, por këtë herë larg fushës së tij. Juglindorët morën pikë të plota në takimin e zhvilluar në Korçë, por në Kamzë e dinë mirë se do të jetë tjetër muzikë.…

Shehi: Humbje e pafat, më vjen keq që tifozët na kanë braktisur

Skënderbeu pësoi humbjen e parë në Korçë për këtë sezon. Trajneri u shfaq mjaft i mërzitur për disfatën e skuadrës së tij. Në fjalët e tij në emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport”, tekniku durrsak foli lojën e skuadrës dhe numrin e pakët…

VIDEO | Festë te kampionët, Shehi e Muzaka ja marrin valles  

Skënderbeu është skuadra kampione në fuq, por njëkohësisht po kryeson dhe klasifikimin në edicionin aktual. Ndonëse me një luftë të hapur me UEFA-n dhe me shumë ndryshime juglindorët kanë arritur që të tregojnë muskujt edhe këtë edicion.…

Shehi: Jemi të qetë për financat, CAS? Çështje e klubit

Skënderbeu edhe këtë edicion po bën mirë dhe ndodhet vetëm 2 pikë larg vendit të parë, në takimin e fundit të fazës së parë, skuadra juglindore do të ndeshet me Kamzën, para përballjes me Partizanin. Trajneri Orges Shehi ka folur para…

Shehi: Skuadra kishte shumë presion, s’duhet të ndodhë më

Trajneri i Skënderbeut, Orges Shehi, foli për emisioni “Gol pas Goli” në “Supersport” në përfundim të ndeshjes ndaj Tiranës, që përfundoi në barazim 1-1. Trajneri i kampionëve në fuqi u shpreh se skuadra e tij pati vështirësi në lojë si…

Shehi: Përkrah lojtarët e rinj, Laçi ekip kompakt

Trajneri Orges Shehi ka folur në konferencën e zakonshme për shtyp në prag të ndeshjes me Laçin. Numri një i stolit korçar ka theksuar se ndeshja e nesërme është ndryshe nga ajo e Superkupës, por duke vënë në pah shkallën e vështirësisë.…

Shehi luan ndeshjen e fundit, Soue do të jetë në fushë

Kapiteni kërkon ta mbyllë në mënyrën më të bukur të mundshme karrierën e tij fantastike. Sulmuesi nga Gambia po bën gjithçka që të jetë gati Nesër Skënderbeu do të luajë finalen e Kupës së Shqipërisë kundër Laçit, ndërkohë që dy ditë…

Shehi: Ndaj Flamurtarit duam të “prishim” kampionatin

Skënderbeu arriti një fitore të shkëlqyer me Vllazninë në Shkodër javën e shkuar dhe barazimi i Flamurtarit në Kukës ka qenë rezultati që dëshironte. Për këtë arsye, tashmë sfida direkte me vlonjatët në Korcë duket si rasti ideal për të…

Shehi: 2017-a e jashtëzakonshme, pasuesi im është Aldo Teqja

Kapiteni i korçarëve tregon kënaqësitë që ka marrë nga viti që po lëmë pas dhe pse vendosi t’ia jepte shiritin Radasit në ndeshjen e fundit Leonard Trebicka Orges Shehi u bind të vazhdonte të luante edhe këtë sezon me Skënderbeun dhe…

Shehi: Të paktën nuk humbëm, tani vendoset në Beograd

Kapiteni i Skënderbeut, Orges Shehi, luajti sërish një ndeshje të madhe dhe u bë vendimtar me ndërhyrjet e tij, ndërkohë që pas ndeshjes nuk është se ishte shumë i zhgënjyer nga barazimi kundër Partizanit, përkundrazi. Portieri veteran e…

Thirrja e kapitenit Shehi: Të mundim patjetër Partizanin!

Për kapitenin e bardhekuqve, në Kamzë skuadra nuk ishte aq agresive sa duhet, por i mungoi edhe fati. Portieri thekson se ai barazim është lënë pas Leonard Trebicka Pas Bledi Shkëmbit, i cili i dha lamtumirë dy sezone më parë…

Besa afron Shehin, ikën Brahimaj te Teuta

Ndodh edhe kështu. Dje pasdite, Besa duhej të luante një miqësore në Shkodër përballë Vllaznisë “B” por kjo mundësi nuk është shfrytëzuar nga asnjëra prej skuadrave, duke u vendosur anulimi i ndeshjes. Besa e cila ka dy ndeshje shtëpiake…

Jeta fillon 40 vjeç…

Thonë që jeta e vërtetë nis 40 vjeç, por për Orges Shehin ka nisur 16-të. Në 1994 fitoi titullin me Teutën dhe mori pjesë në europianin e 16-vjeçarëve me Shqipërinë. Jo keq për dikë që ishte në vit të dytë gjimnaz. Sot Shehi është bërë…

Heroi Orges Shehi: Hoqa pengun e Çernomorecit

Kapiteni i Skënderbeut: E mora vetë penalltinë e parë, para Muzakës, për t’i dhënë besim ekipit. Kisha pengun e Çernomoretlcit dhe tani e hoqa Ishte ai “heroi”, edhe pse merita është e të gjithëve dhe vetë portieri durrsak tregohet…

Shehi: Koha të tërhiqem, pasardhësi është shqiptar

Kapiteni i Skënderbeut, Orges Shehi, në një lidhje direkte me “Ora Skaner”, ka prekur të gjitha temat e momenti, duke nisur nga ajo e ndeshjes së kthimit me Mladën: “Është një rezultat që na jep shpresë. Do të japim maksimumin dhe situata…

Shehi: Vuajtëm 45 minuta, por besoj shumë te kualifikimi

Portieri Orges Shehi luajti ndeshjen e tij numër 300 në karrierë me Skënderbeun në Mlada Boleslav dhe ishte më i miri në fushë, duke evituar disa gola të sigurt në pjesën e parë. Ajo pjesë e parë e shqetëson shumë Shehin, i cili e pranon se…

Daja kërkon një gol, Shehi i druhet formës së Kairatit

Skënderbeu do të përballet nesër me Kairat Almatin në Kazakistan dhe sot në konferencë për shtyp kanë dalë trajneri Ilir Daja dhe kapiteni Orges Shehi. “Kemi përballë një kundërshtar i cili ka avantazh të madh faktin që është në…

Shehi: Përvoja që kemi s’na lejon të gabojmë

Kapiteni i korçarëve, jo për diplomaci, thekson se skuadra duhet të jetë serioze në fushë dhe të vlerësojë kundërshtarin Kapiteni i skuadrës korçare, Orges Shehi, ka folur me shumë optimizëm për një Skënderbe të fortë në Kupat e Europës,…

Apeli i Shehit: Nuk i zihet besë Tiranës!

Leonard Trebicka Në sallën e konferencave për shtyp të stadiumit “Skënderbeu” pritej të dilte dje trajneri Ilir Daja, por në momentet e fundit është vendosur që para gazetarëve të jetë portieri dhe kapiteni Orges Shehi. “Gardiani” i…

Shehi: Laçi ndeshje kyçe, titulli me “fotofinish”

Leonard Trebicka “Mendoj se për titullin do të luftohet fort deri në javën e fundit, madje deri në sekondat e fundit të Superligës. Sigurisht, lufta do të jetë mes tre ekipeve kryesuese”. Ky është thelbi i intervistës së mëposhtme për…

Shehi: Në Vlorë rikthyem besimin e madh për titullin

Leonard Trebicka Trepikëshi në Vlorë ka rikthyer besimin te kampionët, të cilët, pavarësisht diferencës së 5 pikëve me Partizanin, duken më të karikuar se kurrë për ta mbyllur në vend të parë kampionatin. Të gjithë besojnë se mund të…

Shehi: Kemi ndryshuar me Dajën, Plaku afrim me shumë vlerë

Leonard Trebicka Lojtarët e trajnerët vijnë e ikin, por Orges Shehi mbetet aty. Portieri i kampionëve është tashmë 39 vjeç, por këtë sezon është i vetmi që ka luajtur çdo minutë në kampionat për Skënderbeun dhe mbetet një pikë kyçe, mbi…