Browsing Tag

Elseid Hysaj

Ançeloti ndryshon skemën e Napolit, Hysaj përfundon në stol

Napoli-Liverpul është një nga ndeshjet më të bukura të mbrëmjes së sotme në Champions. Djemtë e Ançelotit do të kenë një sfidë të vështirë përballë finalistëve të vjetshëm të këtij kompeticioni, ndërkohë që kanë dalë dhe formacionet zyrtare…

Rinovimi i Hysajt, zbulohen kërkesat e agjentit të shkodranit

Elseid Hysaj është pranë rinovimit të kontratës me klubin e Napolit. Drejtuesit e Napolit refuzuan ofertën e Çelsit, që i siguronte mbrojtësit të djathtë një rrogë prej 4 milionë eurosh në sezon plus bonuse, ndërsa siç citon “Rai Sport”,…

Hysaj nxjerr zbuluar Panuçin: Dinim vetëm një skemë!

Deklaratë e çiltër dhe pa ndonjë polemikë në pamje të parë ajo e kapitenit Elseid Hysaj, por në realitet ka shumë probleme brenda ajo e Elseid Hysajt pas ndeshjes, në ekranin e Supersportit. I pyetur në lidhje me ndryshimet e shumta në…

Sarri kërkoi Hysajn te Çelsi, e pohon menaxheri i shkodranit

U përfolën zëra të shumtë këto ditë se ish-trajneri i Napolit, Mauricio Sarri, mund të marrë Elseid Hysajn me vete te ekipi i tij i ri Çelsi. Vetë agjenti i lojtarit shqiptar i konfirmon këto zëra. Ai pohon se trajneri italian kërkon të…

Napoli “peng” i Hysajt, Interi ka një plan për Manajn

Lajme të shumta qarkullojnë për Elsid Hysajn, shkodranin e Napolit. Mbrojtësi i krahut të djathtë, sikurse raportohet në mediat italiane, tashmë e ka edhe një çmim: 60 milionë euro. Klubet jashtë Italisë kanë mundësin ta blejnë atë për 50…

Hysaj te PSG? “Jemi skuadër e madhe, po të…”

Elseid Hysaj ka folur për “Rai Sport”, por jo saktësisht për atë që presin të gjithë të mësojnë: të ardhmen. Çelsi është lakuar shumë së fundmi, ndërkoëh që nga Italia ka dalë edhe emri i PSG-së. Për të duhen 50 milion euro dhe me shifrat…