Silva vendos të ardhmen: Rri dhe dy vite te Siti, më pas iki në…

0

David Silva po luan sezonin e tij të nëntë në Angli me Mançester Sitin. Fantazisti spanjoll ka fituar gjithçka ç’mund të fitohej në ishullin britanik dhe vetëm trofeu i Champions-it i mungon për të qenë krejtësisht i kompletuar.

Në një intervistë për “BBC”, 32-vjeçari foli hapur për të ardhmen e tij, duke deklaruar se ka në plan ta mbyllë karrierën e tij te klubi i zemrës së tij, Las Palmas. Silva nuk ka mundur dot kurrë të veshë fanellën e  Las Palmasit, pasi ai u largua në moshë shumë të re nga qyteti i vendlindjes, pasi për të erdhi një ofertë e parezistueshme nga Valencia.

Mesfushori vazhdon të mbajë një vend titullari te skuadra e Pep Guardiolës, por tekniku spanjoll u ka kërkuar drejtuesve të Sitit një mesfushor të ri të denjë për të zëvendësuar Silvën, pasi mosha e tij nuk të bën të shpresosh shumë për të ardhmen.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.