Browsing Tag

Silva

10 lojtarët më të shtrenjtë portugezë, surpriza dhe yje

Futbolli portugez vijon të mbetet furnizuesi më i madh i talenteve në Europa dhe shifrat që klubet portugeze përfitojnë nga shitja e tyre janë të pabesueshme. Edhe sot, lojtarët portugezë janë nga më të shtrenjtit në botë, me emra si…

VIDEO | Fulhemi reziston vetëm 5 minuta, Siti marshon

Mançester Siti nuk pati aspak probleme për të mposhtur Fulhemin. Vetëm pesë minuta lojë rezistuan vendasit, ndërsa golat e portugezit Silva dhe Serxho Agueros i dhuruan fitoren e shtatë rresht ekipit të Guardiolës. Ky trepikësh i ngjit…

Siti blindon yllin e mesfushës, firmos rinovimin 6-vjeçar

Mançester Siti ka njoftuar rinovimin e kontratës deri në vitin 2025 me lojtarin portugez Bernardo Silva. Futbollisti i blerë nga Monako në verën e 2017-ës ka treguar një rritje të jashtëzakonshme këtë sezon. Në vitin e parë në Angli,…

Operacion shkëmbimi në mesfushë, bashkëpunim Monako Leister

Monako dhe Leister pritet të zyrtarizojnë ditën e nesërme një operacion shkëmbi. Klubi anglez do t’i dërgojë palës franceze mesfushorin portugez Adrien Silva, ndërsa ekipi nga Principata do të dërgojë në krahun tjetër belgun Juri Tielemans.…

Formacioni i javës në Angli, surpriza është një shqiptar

Kampionati anglez konsiderohet si më i forti ndër 5 ligat elitare në Europë. Sigurisht që për të qenë pjesë e 11 më të mirëve duhet që të shkëlqesh në një ndeshje. Ajo që bie në sy është se në 11-shen e përzgjedhur nga “Sky Sports” rezulton…

Andre Silva mbërrin në Spanjë, detajet e transferimit

Ashtu siç pritje, Andre Silva ka mbërritur në Spanjë, ku ka pozuar me drejtuesit e Seviljas. Sulmuesi u huazua nga Milani te ekipi spanjoll me të drejtë blerje në fund të edicionit të ardhshëm. Nuk ka shifra zyrtare nga ana e dy klubeve,…

André Silva mish i huaj, tani nuk feston as fitoren

Milani fitoi të shtunën ndaj Krotones, me një gol të Bonuçit, i cili më në fund ka një motiv për të buzëqeshur, në një sezon të zi deri tani. Nuk ka asnjë arsye për të buzëqeshur, me sa duket, sulmuesi André Silva. Vetëm 22 vjeç, i blerë…