Browsing Tag

David Silva

Largohet “Magjistari”, Guardiola ngre në qiell spanjollin

David Silva pas një viti do të mbyllë një epokë. Spanjolli do të ndahet nga Siti pas një dekade me plot sukses e lavdi. Mesfushori konsiderohet si një nga më të mirët e historisë së kësaj skuadre. Edhe Guardiola është me të njëjtin mendim.…

Një dekadë te Siti, David Silva largohet si legjendë

Skuadra e Mançester Sitit ka qenë një ndër më të mirat në botë në 10 vitet e fundit, me lojtarë të shkëlqyer dhe me trajnerë nga më të mirët në Europë. Një ndër lojtarët më të dashur të “Qytetarëve” është David Silva. Mesfushori spanjoll u…

Dibala “show”, Guardiola dhe Siti i falen David Silvës

Janë mbyllur dy sfidat e para të “UEFA Champions League”, të vlefshme për javën e dytë të fazës së grupeve. Juventus dhe Siti arritën fitore në ndeshjet respektive ndaj Jang Bojs dhe Hofenhaim. Bardhezinjtë arritën një sukses 3-0, me 3 gola…

Një tjetër legjendë i jep lamtumirën kombëtares spanjolle

Vazhdon revolucioni në kombëtaren spanjolle. Pas dorëheqjeve të Andres Iniestës dhe Zherard Pikesë, një tjetër lojtar që ka shkruar historinë e futbollit iberik ka deklaruar dorëheqjen nga përfaqësuesja “Roja La”. Bëhet fjalë për…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online