Gatuzo me sytë nga infermieria, dilema për tre lojtarë

0

Milani do të përballet nesër në transfertë me Empolin. Fitorja është detyrim për skuadrën Gatuzos, që me barazimin ndaj Atalantës ia kanë vështirusuar shumë vetes punën drejt objektivit mardhor: Renditjen në katërshen e parë.

Sipas asaj që raporton “Sky Sports”, ka shumë gjasa që për takimin e nesërm të jetë i gatshëm dhe sulmuesi Patrik Kutrone, i cili nuk ishte i gatshëm në dy takimet e fundit pas një dëmtimi në kavilje.

Një tjetër dilemë ekziston edhe për mbrojtësin Davide Kalabria, i cili ka kaluar një gjendje virale.
Qendërmbrojtësi, Matia Kaldara është dilema e fundit për Gatuzon. 24-vjeçari ka disa shfaqur disa probleme muskulore dhe te Milani nuk duan të tregohen të nxituar me rikthimin e tij në fushë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.