“Tifozët të mos shqetësohen, Milani është në duar të sigurta!”

Xhenaro Gatuzo dhe Milani janë shembulli më i mirë i dashurisë mes një klubi dhe një…

“Çdo gjë kalimtare, Gatuzo i përjetshëm. Vlerat tua i përkasin një race tjetër”

Xhenaro Gatuzo zyrtarizoi largimin e tij ditën e djeshme nga Milani. 41-vjeçari tregoi edhe njëherë dashurinë…

Dy lojtarët e Milanit pranë largimit, Gatuzo: Nuk është problemi im!

Javët e fundit, ka pasur shumë thashetheme sa i takon të ardhmes së Abtes dhe Zapatës,…

Plas te Milani, Bakajako ndëshkon gjithë ekipin!

Milani është në rënie të plotë prej kohësh dhe ecuria e vetëm një fitore në tetë…

Milani lëvizje “blic” për trajnerin e ri, nis kontaktet me “ish”-in e Interit

Largimi i Xhenaro Gatuzos në fundin e sezonit nga pankina e Milanit nuk është një lajm…

Poçetino te Milani? Tani flet vetë trajneri argjentinas

Xhenaro Gatuzo më shumë mundësi po përjeton muajt e fundit si trajner i Milanit. Ish-mesfushori nuk…

Nuk ka më tolerime, ky Milan tërbon edhe drejtuesit!

Milani pësoi një humbje të rëndë një natë më parë ndaj Lacios, duke u eleminuar nga…

Championsi, Parma dhe Andre Silva: Gatuzo i prek të gjitha

Milani do të zbresë në fushë mesditën e nesërme, teksa do të sfidojë në transfertë Parmën.…

Lajme fantastike për Gatuzon, Milani rikuperon dy lojtarë

Milani do të luajë mesditën e nesërme ndaj Parmës në transfertë një nga gjashtë finalet e…

Gatuzo: Pashë një ekip të rëndë, duket sikur luajmë me frena dore!

Milani mori një barazim zhgënjyes mbrëmjen e sotme ndaj Udinezes në shtëpi, duke e komplikuar tërësisht…

Gatuzo, mendja që fshihet pas një Milani të destinuar për sukses

Xhenaro Gatuzo nuk e nisi mirë aventurën e tij te Milani, madje në mediat italiane flitej…

13 vite pritje, Gatuzo kërkon fitoren që e barazon me Ançelotin

Milani do të luajë mbrëmjen e sotme derbin ndaj Interit, një sfidë që do të përcaktojë…

Presidenca, kapiteni dhe Maldini-Leonardo: Barezi “zbërthen” Milanin e tij

Franko Barezi është padyshim një ndër ikonat më të mëdha të historisë së Milanit. Ish-kapiteni i…

Ricio: Ju tregoj çfarë po bën diferencën te Milani, derbi? Çdo ndeshje është finale!

Milani mori një fitore me vlera një natë më parë ndaj Kievos, teksa triumfoi 1-2 në…

VIDEO | Polemika e nerva, Milani përgatit derbin me 3 pikë të vuajtura

Milani konfirmon momentin e mirë që po kalon dhe merr një triumf mjaft të rëndësishëm në…

Ikardi, Gatuzo dhe Çalhanoglu: Mirabeli komenton temat e nxehta të Serie A

Ish-drejtori sportiv i Milanit, Masimiliano Mirabeli foli për “RadioDJ”, ku komentoi për temat më të nxehta…

Gatuzo: Nuk mendoj për të tjerët, ka ardhur koha jonë!

Milani do të luajë mbrëmjen e nesërme në transfertë ndaj Kievos, në një sfidë të rëndësishme,…

Gatuzo: Kujdes Sasuolon, Piatek i njëjti. Romanjoli? Thelbësor për Milanin

Milani do të luajë ditën e nesërme përballë Sasuolos në “San Siro”. Një ndeshje, që shihet…

Befason Galiani: Gatuzo kërkoi largimin pas finales së vitit 2005

Ish-drejtori i përgjithshëm i Milanit, Adriano Galiani ka befasuar të gjithë sot me deklaratën e tij,…

Gatuzo: Vetëm duartrokitje për lojtarët, me pasion arrijmë gjithçka!

Milani do të luajë mbrëmjen e nesërme përballë Kaljarit në “San Siro”, një sfidë mjaft delikate.…

VIDEO | Gatuzo i futet në sparkatë Romanjolit, Higuain merr hak

Milani do të ndeshjet nesër me Juventusin në Xhehah të Arabisë Saudite ndaj Juventusit. Takimi i…

Milani pa yllin e sulmit, Paketa është anti-Juventus

Milani dhe Juventusi do të përplasin brirët në Superkupën e Italisë, e cila do të luhet…

Çalhanoglu “kundër” Gatuzos, turku gjithnjë e më larg Milanit

E ardhmja Hakan Çalhanoglu duket në udhëkryq total. Disa ditë më parë, ishte trajneri i kuqezinjve,…

VIDEO | Milani dhe Higuain zhbllokohen, Donaruma monumental

Milani më në fund është rikthyer te fitorja, duke triumfuar 2-1 ndaj Spali në “San Siro”,…

Mungesat nuk kanë fund, Gatuzo humbet lojtarin kryesor

Milani do të luajë mesditën e nesërme një sfidë delikate ndaj Frosinones në transfertë, ku pozitat…

Fati i Gatuzos në duart e Frosinones, Venger pret prapa derës

Milani pësoi një humbje të hidhur pasditen e djeshme, ku Fiorentina fitoi 0-1, brenda në “San…

“Shterpësia” e sulmuesve dhe incidenti me Kutronen, Gatuzo merr fjalën

Filipo Inzagi arriti ta neutralizonte më së miri Milanin e drejtuar nga miku i tij i…

Bolonja-Milan, duel për të shpëtuar…pankinën

Bolonja do të ndeshet sot me Milanin, me fillim nga ora 20:30. Ndeshje kjo, shumë e …

Gatuzo “shpërthen” ndaj mediave: Për lojtarët e mi hidhem në zjarr!

Milani do të luajë mbrëmjen e nesërme ndaj Bolonjës, ndeshjen për javën e 16-të të Serisë…

Gatuzo “në fije të perit”, Milan po mendon zëvendësuesin

Milan është një nga ekipet më historike në Serie A.  Situata e viteve të fundit nuk…

Gatuzo: Jo më futboll të vjetër italian duke mbrojtur dhe kundërsulmuar!

Milani do të luajë nesër në transfertën e vështirë të Olimpiakosit, ku në rast të një…

Gatuzo i mahnitur nga Bakajoko: E dashuroj sjelljen e tij!

Një ndër transferimet e verës te Milani, ishte Bakajoko, i cili në fillimet e tij te…

Gatuzo i mrekulluar pas Kutrones: Ai djalosh ka “zjarr” në vena!

Milani mori një fitore mjaft të rëndësishme ndaj Parmës në “San Siro”, teksa përmbysi disavantazhin 0-1…

Më në fund lajme të mira për Gatuzon, tre lojtarë lënë pas dëmtimet

Milani e sheh veten mjaft në vështirësi kohët e fundit, më së shumti jo për rezultatet…

Gatuzo: Nuk ka ndeshje të lehta, vërshëllimat ndaj Bertolaçit? Për të ardhur keq…

Xhenaro Gatuzo nuk është çuditur aspak kur ka parë skuadrën e tij, teksa vuante ndaj Dudenlazhit.…

Vazhdon “mallkimi” i dëmtimeve te Milani, mesfushori mbyll sezonin

Vazhdon makthi i dëmtimeve te Milani. “Fatkeqi” i radhës është Xhek Bonaventura. Mesfushori pësoi një dëmtim…

Milani “i sakatuar”, tjetër goditje e rëndë në mesfushë

Milani nuk po kalon një moment të mirë për sa i përket dëmtimeve, teksa Lukas Bilja,…

Flet njeriu i momentit, Tonali: Si model ndjek Xhenaro Gatuzon!

Sandro Tonali është kryefjala e momentin në futbollin italian. Lojtar i datëlindjes 2000, aktivizohet te Breshia…

Gatuzo nxeh sfidën: Në fushë do të ketë luftë!

Mbrëmjen e nesërme të gjithë prozhektorët do të jenë të drejtuar në “San Siro”. Milani i…

Venger trajner i Milanit? Tekniku francez sqaron situatën

Disa ditë më parë bëri bujë një lajm që lidhej me rikthimin e Arsen Venger në…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online